Wernyhora w Sanockim Domu Kultury już w piątek

Wernyhora w Sanockim Domu Kultury już w piątek

 

W piątkowy wieczór 30 lipca Jarmark Ikon zainauguruje występ zespołu Wernyhora w Sanockim Domu Kultury o godz. 18.00. Jest to grupa czerpiąca z muzyki tradycyjnej pogranicza polsko-ukraińskiego.

W grudniu ur. zdobyła Nagrodę Główną i Nagrodę Publiczności na XXX Festiwalu Mikołajki Folkowe za aranżacje bojkowskich utworów w ramach projektu „Bojkowski głos Bieszczadu”. W maju br. zespół zdobył I miejsce w Konkursie Muzyki Folkowej „Nowa Tradycja”. Wernyhora otrzymała także Nagrodę Programu 2 Polskiego Radia dającą możliwość profesjonalnego nagrania w Polskim Radiu. Wokalistka zespołu Daria Kosiek otrzymała nagrodę specjalną im. Czesława Niemena „za wrażliwość, muzykalność i sceniczną charyzmę”.

Grupa jest w trakcie nagrywania pierwszej płyty. Zespół tworzą doświadczeni muzycy: Maciej Harna – etnomuzykolog, pedagog, multiinstrumentalista, lirnik; Anna Oklejewicz – multiinstrumentalistka, w zespole grająca na instrumentach smyczkowych; a także Daria Kosiek – utalentowana wokalistka, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatka festiwalu 53 Festiwalu Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajania”, a także członkini zespołu Widymo. Poniżej prezentujemy pieśń bojkowską „Na wysokiej Połoninie” nagraną w ramach projektu „Bojkowski głos Bieszczadu” zrealizowanego z programu „Kultura w sieci” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

"EtnoWakacje" zakończone koncertem Wernyhory

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj