Jakie rusztowania są polecane profesjonalistom?

Zakup nowych rusztowań to prawdziwe wyzwanie dla każdej firmy lub osoby indywidualnej. Z jednej strony należy gruntownie przemyśleć swoje potrzeby, z drugiej jednak nie można zapomnieć o kwestii kluczowej, jaką jest bezpieczeństwo. Zanim więc zdecydujesz się na zakup konkretnych rusztowań, sprawdź, co powinieneś wiedzieć na ich temat, aby wybrać mądrze i cieszyć się ich funkcjonalnością w codziennej pracy.

Kiedy warto postawić na profesjonalne rusztowania?

Praca na wysokości to wyzwanie, które wymaga sprawdzonych, a zarazem bezpiecznych rozwiązań. Podczas zakupu profesjonalnych rusztowań warto więc postawić na markę, która słynie ze swoich funkcjonalnych rusztowań, dodatkowych środków ostrożności oraz akcesoriów. Idealnym przykładem producenta rusztowań, którego produkty zasługują na uwagę, jest dramix.pl. Bez względu jednak na to, na kogo padnie twój wybór, warto wcześniej zapoznać się ze specyfiką nowoczesnych rozwiązań.

Zakup rusztowania Drabex to inwestycja, która znacznie ułatwia pracę na wysokości oraz czyni ją bezpieczniejszą. W sprzedaży dostępne są rozwiązania, które zapewniają pracę na wysokościach od 2 do nawet 12 metrów. Kiedy większość wykonywanych przez ciebie prac znajduje się na właśnie takich wysokościach, warto dla własnego komfortu oraz bezpieczeństwa wyposażyć się w profesjonalne rusztowanie. Nowoczesne modele można z łatwością składać i rozkładać bez użycia dodatkowych narzędzi, co znacznie ułatwia pracę, zwłaszcza jeśli często zmieniasz lokalizację.

Współczesne rusztowania mają niewiele wspólnego z dawnymi, masywnymi i problematycznymi konstrukcjami. Dostępne w sprzedaży konstrukcje są kompaktowe, lekkie oraz zajmują niewiele miejsca po złożeniu. Dzięki temu ich przewożenie z miejsca na miejsce nie stanowi problemu. Warunkiem stabilności konstrukcji są natomiast solidne podpory i ramy, którym można w pełni zaufać. Najważniejsze jednak, aby zakupiona konstrukcja posiadała stosowny certyfikat bezpieczeństwa.

Solidne rusztowania – dla kogo?

Rusztowania odznaczające się stabilną konstrukcją oraz wykonaniem z solidnych materiałów to niezbędne narzędzie pracy w wielu branżach. Najczęściej stają się one niezbędne dla firm budowlanych i instalacyjnych, konserwatorskich, a nawet profesjonalnych firm sprzątających. Prace budowlano-remontowe to jednak niejedyne branże, gdzie można spotkać solidne rusztowania. Są one także wykorzystywane na skalę masową w niewielkich magazynach, gdzie nie jest możliwe poruszanie się wózkami widłowymi.

Podczas zakupu rusztowania w pierwszej kolejności należy przyjrzeć się potrzebom korzystających z nich pracowników. Dzięki temu znajdziesz rozwiązanie, które będzie spełniało ich oczekiwania.

Rodzaje rusztowań dostępnych na rynku

W zależności od potrzeb w sprzedaży dostępne są 2 główne typy nowoczesnych rusztowań:

  1. Rusztowania aluminiowe – wyjątkowo lekkie rusztowania wykonane z anodowanego aluminium mają wiele zalet. Mimo że materiał ten nie waży wiele, swoją wytrzymałością dorównuje ciężkim i masywnym konstrukcjom stalowym, które trudno uznać za praktyczne w codziennej pracy na wysokościach. Lekkie aluminium poza niską masą ma jednak jeszcze więcej plusów. Przede wszystkim charakteryzuje się wysoką odpornością na korozję, dzięki czemu długotrwałe rozstawienie na dworze nie wpływa negatywnie na jakość konstrukcji. Dodatkowo rusztowania tego typu są łatwe w przenoszeniu, przewożeniu oraz podczas montażu, co nie tylko ułatwia pracę, ale pozwala również zaoszczędzić sporo czasu. Anodowane aluminium jest odporne na zabrudzenia, dzięki czemu prezentuje się estetycznie i profesjonalnie.
  2. Rusztowania jezdne – istnieje wiele branży i zawodów, które wymagają mobilnych rusztowań ze względu na potrzebę ich ciągłego przenoszenia. Idealnie w tym przypadku będą sprawdzały się rusztowania jezdne, które posiadają kółka ułatwiające przesuwanie konstrukcji. Dzięki temu pracownicy zwolnieni są z uciążliwego dźwigania, a ich praca staje się łatwiejsza. Rozwiązanie tego typu wyposażone jest w specjalne zabezpieczenia, które zapobiegają samoistnemu przesuwaniu się rusztowań podczas pracy.

Gwarantujemy, że współczesne konstrukcje to rozwiązanie na długie lata.