Pociągiem do Komańczy na wycieczkę

 

Samorządowa Kolej Powiatowa działa od 5 lipca. Podczas wakacji, przez cztery dni w tygodniu, na trasie Sanok- Łupków kursują pociągi. Kolej  utworzyły samorządy: Komańczy, województwa Podkarpackiego, powiatu sanockiego oraz gminy Zagórz.

W weekendy, kursy pociągów między Sanokiem i Łupkowem są częścią dłuższego połączenia, między Rzeszowem a słowackimi Medzilaborcami. Warto przypomnieć, że właśnie w soboty można wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po Komańczy. Jest to inicjatywa Gminnego Ośrodka Kultury w Komańczy, który wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów i osób przebywających na terenie gminy Komańcza zorganizował „Soboty z przewodnikiem po Komańczy”. Zbiórki odbywają  się przy Dworcu PKP w Komańczy o godzinie przyjazdu pociągu, czyli o 9:35. Z Sanoka pociąg wyrusza o godzinie 8:37. Z wycieczki skorzystały dzieci, w ramach terapii pedagogicznej  w Pedagogicznym Centrum Rozwoju w Sanoku.

– Podróż z Sanoka do Komańczy pociągiem jest dla dzieci wyjątkową atrakcją. Dzieci miały możliwość zwiedzenia pociągu. Na miejscu razem z dr Joanną Potaczek zwiedziliśmy Klasztor Sióstr Nazaretanek, gdzie dzieci usłyszały historię życia Kardynała Wyszyńskiego. Dr Joanna opowiedziała dzieciom i rodzicom historię Komańczy, zwiedziliśmy również Kościół pw. Św. Józefa. Mamy w planie jeszcze jedną wycieczkę do Cerkwi Greckokatolickiej p.w. Matki Bożej Pokrowy i Cerkwi Prawosławnej p.w. Opieki Matki Bożej – zreferowała Jolanta Roś z Pedagogicznego Centrum Rozwoju – Warto aktywnie spędzać czas i tak zorganizowana wycieczka integruje dzieci i rodziców. Wszyscy mają okazje zapoznać się z historią ciekawych, blisko znajdujących się miejsc oraz zintegrować się w większej grupie. Taka forma spędzania czasu wpływa korzystnie na rozwój emocjonalno-społeczny. 

Usługa przewodnicka jest nieodpłatna, a podróż do Komańczy wygodna i niedroga, warto skorzystać z okazji i zaplanować wycieczkę.  Po wycieczce dzieci i rodzice skorzystali z placu zabaw, który znajduje się naprzeciw stacji.

Zwiedzanie Komańczy z przewodnikiem jest możliwe we wszystkie soboty sierpnia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj