ZUS pozyskuje dane o osobach na kwarantannie lub w izolacji

BON TURYSTYCZNY – minął rok od jego wprowadzenia

Mieszkańcy Podkarpacia dokonali płatności na kwotę przekraczającą 55 mln.

W całym kraju z bonów może skorzystać ponad 4 mln osób, do tej pory aktywowano ponad 2,6 mln bonów. Na Podkarpaciu uprawnionych jest 226 tys. osób, z czego aktywowano dotychczas 135 tys., a całkowicie wykorzystano ponad 39 tysięcy. Nadal ponad 91 tys. bonów nie zostało aktywowanych. Mieszkańcy Podkarpacia dokonali płatności bonami na kwotę przekraczającą 55 mln. Bon jest ważny do końca marca 2022 roku. Można z niego skorzystać nie tylko w wakacje ale również przez cały rok w podmiotach turystycznych na terenie całego kraju.

 

„Z tygodnia na tydzień co raz więcej osób uprawnionych aktywuje swój bon turystyczny i dokonuje nim płatności. Dotychczas aktywowano ich 135 tys., co stanowi 58 tys. więcej niż w czerwcu. Znacznie wzrosła liczba osób, które zrealizowały bon w całości, z 12 tys. w czerwcu – do 39 tys. obecnie. Nadal jednak wielu uprawnionych mieszkańców Podkarpacia nie aktywowało bonu
(91 tys.). Dotychczas bonami zrealizowaliśmy płatności na ponad 55 mln zł. Bon na Podkarpaciu można wykorzystać w ponad 1 tys. miejsc  – mówi Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

 

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla rodzin, a także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19. Bon przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy „Rodzina 500 plus”. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł. Aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

 

„Bon przyznawany jest w  formie elektronicznej. Trzeba go aktywować. Można to zrobić
w dowolnym momencie. Warto jednak nie odkładać tego na ostatnią chwilę i aktywować go wcześniej. Ma unikalny 16-cyfrowy numer i jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po zalogowaniu na PUE ZUS wybieramy zakładkę – Ogólny, a następnie – Polski Bon Turystyczny. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze” – informuje rzecznik.

 

Bonem można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Płatności można dokonywać w podmiotach, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej.
Ich lista jest dostępna na stronach www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel. Można nim płacić w podmiotach, które znajdują się na liście prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną. Lista jest na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl i www.polska.travel. Więcej informacji na temat na temat bonu oraz instrukcję jak go aktywować
i używać znaleźć można na stronie internetowej ZUS. Można także skontaktować się z nami dzwoniąc na infolinię w sprawie bonu turystycznego – nr tel. 22 11 22 111.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj