Koncert z nutą charytatywną

TREPCZA. Najpiękniejsze utwory operowe polskich  i zagranicznych kompozytorów rozbrzmiewały w wigilię Wniebowzięcia NMP we wnętrzu kościoła w Trepczy. Był to koncert dedykowany budowniczym kościoła parafialnego  i dziękczynnej kapliczki w Roku św. Józefa.

Jego głównym wykonawcą stał się bas Kamil Kaznowski z Warszawy, któremu akompaniował na pianinie cyfrowym brat ks. Marcin Kaznowski SDB. Każdy utwór poprzedzony był ciekawym komentarzem prof. Krzysztofa Szczepaniaka z Łańcuta, który od lat jako konferansjer pomaga w przeżywaniu ważnych wydarzeń muzycznych na Podkarpaciu.

Koncert poprzedziło ekumeniczne poświęcenie kapliczki św. Józefa, w którym wzięli udział ojcowie biali o. Bogusław Żero z Lublina i o. Deguard Balami z Togo oraz ks. Jan Antonowicz z sanockiej cerkwi prawosławnej. Miłym akcentem tanecznym stał się występ mażoretek VIVID  z Jaćmierza z Panią Lucyną Najsarek. Swój udany debiut sceniczny ma za sobą  miejscowa schola „Wesołe nutki”, którą opiekuje się Sylwia Szuba – tegoroczna maturzystka i absolwentka sanockiej szkoły muzycznej. Najmłodsi artyści na zakończenie zebrali wśród uczestników dary serc w kwocie prawie 600zł, które przekażą na pomoc w leczeniu chorego dziecka. Przed blisko 10 laty charytatywny koncert kolęd organizowany w Trepczy wsparł leczenie Ani, która dzisiaj zdrowa i uśmiechnięta wręczyła Artyście piękną białą różę i powiedziała „Dziękuję za wszystko”.

pr