Tegoroczna edycja CieszFanów Festiwal zakończyła się sukcesem

Tegoroczna edycja CieszFanów Festiwal zakończyła się sukcesem

W ten weekend zakończył się jeden z największych festiwali w Polsce – CieszFanów Festiwal odrodził się jak feniks z popiołu i ugościł na tegorocznej edycji ponad 4 tysiące festiwalowiczów. Trzy dni niepowtarzalnej atmosfery, mocnej muzyki, inspirujących spotkań i świetnej zabawy.

Różnorodny line-up

W tym roku na scenie CieszFanów Festiwal zagościły takie gwiazdy jak Kazik, Kwiat Ja.łoni, Big Cyc, Hańba!, The Analogs, Jelonek, Dr Misio, Tabu, Łydka Grubasa, Boleo & Follow The Riddim, Farben Lehre, Zenek Kupatasa, Pull The Wire, Lej Mi Pół, Psy Wojny.

Jak się okazało dobór tak różnorodnego line-upu był strzałem w dziesiątkę, ponieważ każdy dzień przyciągał pod scenę publiczność o odmiennym wyglądzie, wieku, a nawet guście muzycznym.

Zdecydowanym sukcesem okazała się hybrydowa forma festiwalu tj. niektóre koncerty transmitowane były na oficjalnym profilu CieszFanów Festiwal na Facebooku oraz YouTube. Dzięki temu festiwalowicze z całego świata mieli okazję zobaczyć, jak bawi się publiczność w Cieszanowie. Co więcej organizatorzy podkreślają, że CieszFanów Festiwal to nie tylko muzyka, ale również wydarzenia w City NGO oraz spotkania w namiocie „Otwarte Głowy” i te aspekty również były transmitowane, co pozwoliło odbiorcom np. posłuchać rozmowy z zespołem Lej Mi Pół czy Łydką Grubasa.

Festiwal otwarty

Dyrektor festiwalu Marcin Piotrowski podkreśla, że podczas planów organizacyjnych skupiali się na aspekcie ekologicznym oraz na dostępności festiwalu dla osób z niepełnoprawnościami. W związku z tym podczas wydarzenia można było zauważyć inicjatywy związane z ekologią w tym grupy Każda Puszka Cenna oraz Operacja Czysta Rzeka, a także na spotkaniach pojawiła się tłumaczka języka migowego, a na terenie znajdował się podest dla osób poruszających się przy pomocy wózka inwalidzkiego.

Tegoroczną edycję uznajemy za nasz sukces

Dyrektorka Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie, który jest głównym organizatorem CieszFanów Festiwalu mówi:

Tegoroczną edycję CieszFanów Festiwal uznajemy za nasz sukces. Z rozmów z festiwalowiczami wynika, że byli bardzo zadowoleni i mile zaskoczeni tym, jak dobrze i w bezpiecznych warunkach zostało zorganizowane to wydarzenie. Ilość osób, które postanowiły przyjechać do Cieszanowa okazała się być na tyle duża, że CieszFanów Festiwal został jednym z większych wydarzeń muzycznych tego lata.

Znamy datę CieszFanów Festiwal 2022

Jak zapowiedział burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów Zdzisław Zadworny, w przyszłym roku CieszFanów Festiwal odbędzie się w dniach 18-20 sierpnia. Zachęcamy do obserwowania profilu CIeszFanów Festiwal na Facebooku oraz głównej strony wydarzenia www.cieszfanow.pl aby być na bieżąco i nie przegapić line-upu przyszłorocznej imprezy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj