„Wędrowanie po Bieszczadzie z zakończeniem w Osadzie” – ostatnia niedzielna wycieczka

PTTK Oddział „Ziemia Sanocka” w Sanoku oraz Koło Przewodników PTTK serdecznie zapraszają na wycieczkę z cyklu „W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK” – „Wędrowanie po Bieszczadzie z zakończeniem w Osadzie” 29 sierpnia 2021 (wycieczka piesza, kończąca cykl wakacyjnych wycieczek za miasto).

Zaproszenie przewodników Urszuli i Jakuba Wałachowskich:

 

Zapraszamy Państwa na szczyt, który jeszcze nie tak dawno był skryty w gąszczu drzew. Dziś na górze Korbania znajduje się wieża widokowa, z której będziemy oglądać zakątki Zalewu Solińskiego i szczyty Połonin. To z tego miejsca, można dostrzec, to co najpiękniejsze w Bieszczadach. Wędrówka nieistniejącą wsią Tyskowa, pozwoli wspomnieć o burzliwej historii Bieszczadu, zaś dym z wypału węgla drzewnego przypomni nam o zanikającej już tradycji i gasnących retortach. Po wędrówce czeka nas wszystkich wspólny posiłek oraz biesiadowanie w Osadzie Podróżnika w Hoczwi. Zapraszamy Ula i Kuba Wałachowscy.

W programie:
• przejazd na trasie: Sanok – Zagórz – Lesko – Baligród – Wołkowyja – Bukowiec
• przejście piesze na odcinku: Bukowiec – Korbania 894 m n.p.m. (wieża widokowa) – Przełęcz Hyrcza (zabytkowa kapliczka) – Tyskowa (tereny nieistniejącej wsi)
• trasa ŚREDNIO TRUDNA, czas przejścia – ok. 3,5 godz., punkty do GOT – 12
• przejazd do „Osady Podróżnika” w Hoczwi: biesiada turystyczna oraz uroczyste podsumowanie i zakończenie cyklu wakacyjnych wycieczek

Wpisowe:
• 35 zł (dzieci i Członkowie PTTK)
• 40 zł (przyszli Członkowie PTTK )

Świadczenia:
• bezpłatna usługa przewodnicka
Kol. Urszula i Jakub Wałachowscy
• transport, ciepły posiłek (strogonow, mix pierogów), kawa lub herbata i ubezpieczenie NNW

Każdy z uczestników powinien posiadać:
• odpowiedni do wędrówki oraz warunków pogodowych strój (nakrycie głowy chroniące przed słońcem, peleryna od deszczu) i obuwie turystyczne
• wyżywienie oraz picie na czas przejścia, kijki, drobną sumę pieniędzy (możliwość zakupienia dodatkowego jedzenia, picia i lodów w „Osadzie Podróżnika”) oraz dokument tożsamości

Uwaga!!! Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku
lub pod nr tel. 13 463 21 71 do dnia 27 sierpnia (piątek) 2021 r.

Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 8:50. Wyjazd o godz. 9:00. Powrót do Sanoka w godz. wieczornych.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki, jej skrócenia lub odwołania wyjazdu w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych.

PTTK Oddział „Ziemia Sanocka” w Sanoku oraz Koło Przewodników PTTK  serdecznie zapraszają na wycieczkę z cyklu „W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK” – „Śladami pierwszych Balów” 29 sierpnia 2021 (wycieczka rowerowa, kończąca cykl wakacyjnych wycieczek za miasto).

Pieszo, kajakiem, rowerem - zapowiada się wyjątkowa niedziela za miastem na zakończenie wakacji

Przewodnik Edward Szychowski: serdecznie zapraszam na wycieczkę rowerową na zakończenie wakacji. Spotykamy się w niedzielę 29.08., szczegóły na plakacie.

W programie:

  • przejazd na trasie: Sanok – Markowce – Zboiska – Prusiek – Niebieszczany – Poraż – Czaszyn – Tarnawa Górna – Olchowa – Dziurdziów – Hoczew
  • trasa ŚREDNIO TRUDNA, długość trasy – ok. 35 km (w jedną stronę), głównie asfalt, 2 km po drogach szutrowych i 2 km po drogach gruntowych, czas przejazdu – ok. 3 godz. (w jedną stronę)
  • „Osada Podróżnika” w Hoczwi: biesiada turystyczna oraz uroczyste podsumowanie i zakończenie cyklu wakacyjnych wycieczek

Wpisowe: 10 zł

Świadczenia: bezpłatna usługa przewodnicka Kol. Edward Szychowski

  • ciepły posiłek (strogonow, mix pierogów), kawa lub herbata i ubezpieczenie NNW

Każdy z uczestników powinien posiadać:

  • sprawny rower oraz kask ochronny na głowę
  • odpowiedni do rajdu oraz warunków pogodowych strój
  • wyżywienie oraz duży zapas picia na czas przejazdu

Zbiórka uczestników na parkingu pod Merkurym Market (ul. Krakowska 194)           w Sanoku o godz. 10:30. Wyjazd o godz. 10:45. Powrót do Sanoka w godz. wieczornych. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki, jej skrócenia lub odwołania wyjazdu w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych.

 

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj