Prośba o wsparcie świątyni w Górzance

Prośba o wsparcie świątyni w Górzance

 

Prowadzone od maja 2021 prace konserwatorskie w Górzance związane z odnowieniem polichromii na południowej ścianie nawy dobiegają końca. Zbliża się termin rozliczenia prac, mimo dotacji z zewnątrz potrzebny jest tzw. „wkład własny” – to środki od ofiarodawców.
Prace konserwatorskie w świątyni i wokół niej są prowadzone od ponad 20 lat. Z roku na rok przyczyniają się do zachowania i odnowienia elementów wyposażenia świadczących o trudnej i bogatej historii Świątyni oraz miejscowości Górzanka, a także zatopionego w 1967 r. kościoła w Wołkowyi.

Po wymianie więźby dachowej i pokrycia dachu w latach 2016-2017, Parafia przystąpiła do odnawiania polichromii na ścianach prezbiterium w latach 2018-2020. W roku 2021 prace konserwatorskie prowadzone są na południowej ścianie nawy.
Prace konserwatorskie są finansowane ze środków samorządowych i z dotacji urzędu konserwatorskiego, potrzebny jest także wkład własny.

Świątynia w Górzance – dawna cerkiew św. Paraskewii, a od 1969 r. służy jako kościół rzymskokatolicki Wniebowstąpienia Pana Jezusa – jest wyjątkowym miejscem w Bieszczadach – łączy tradycje obrządku łacińskiego i greckokatolickiego, tu znajduje się płaskorzeźbiony ikonostas i ocalone elementy wyposażenia z zatopionego w 1967 r. kościoła w Wołkowyi.

Parafia prosi więc pielgrzymów, turystów i przyjaciół o wsparcie prac konserwatorskich do skarbonek i na konto Parafii:
Parafia Rzymskokatolicka Wniebowstąpienia Pana Jezusa
Górzanka 50; 38-610 Polańczyk
Bank Nowy BFG S.A.
17 8642 1012 2003 1201 9577 0001

http://parafia-gorzanka.pl
Wpłaty zatytułowane „OFIARA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO” można odliczać w rocznym rozliczeniu podatku dochodowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj