Hulajnogą po mieście

Od dzisiaj można poruszać się po mieście elektrycznymi hulajnogami. Dostępne są w centrum miasta, wzdłuż głównych ulic i najważniejszych punktów w mieście. Sanok znalazł się wśród 46 innych miast w Polsce na mapach Blinkee. W mieście dostępnych jest 50 sztuk hulajnóg z których mogą korzystać mieszkańcy oraz turyści. Hulajnogi to możliwość szybkiego i ekologicznego przejazdu przez zatłoczone miasto. Wybierając taką formę transportu nie stoimy w korkach, dbamy o środowisko.

W dniu dzisiejszym przedstawiciele firmy Blinkee zorganizowali konferencję prasową przed Urzędem Miasta inaugurując możliwość poruszania się hulajnogami na terenie Sanoka. Wzięli w niej udział przedstawiciele służb mundurowych, którzy objaśnili zasady użytkowania i poruszania się hulajnogami.

– Infrastruktura, która będzie powstawać w mieście będzie przyjazna takim pojazdom. Podejmujemy wiele działań w tym kierunku. Na parkingu przy ul. Białogórskiej realizowana jest budowa ścieżki pieszo-rowerowej. Powstanie około 6,5 km ścieżek z których będą mogli korzystać mieszkańcy. Zachęcamy wszystkich do korzystania z takiej formy transportu – powiedział Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka.

Każda z hulajnóg wyposażona jest w hamulec elektroniczny oraz intuicyjny, który znajduje się z tyłu, jak w tradycyjnych hulajnogach. Hulajnogi wyposażone są w oświetlenie led przednie i tylnie, tak abyśmy byli widoczni i bezpiecznie mogli poruszać się po drogach. Wyznaczone są specjalne strefy w których możemy zostawiać hulajnogi.
Dostępna jest już aplikacja z naniesionymi punktami przystankowymi i miejscami parkingowymi zlokalizowanymi w Sanoku.

W dniu dzisiejszym wszystkie osoby pełnoletnie mogą przejechać się hulajnogami za darmo w godzinach od 9.30 do 12.00. Aby sprawdzić możliwości poruszania się hulajnogami, wystarczy pobrać aplikację Blinkee i zarejestrować konto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj