Centrum Symulacji Medycznej już gotowe! - fotogaleria

Centrum Symulacji Medycznej już gotowe! – fotogaleria

Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie jednego z najnowocześniejszych obiektów w naszym regionie. W Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku zostało otwarte Centrum Symulacji Medycznej. Powstałe centrum będzie zaspokajać potrzeby kształcenia na kierunku pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne. W specjalnie zaaranżowanych warunkach, przy użyciu specjalistycznych fantomów i symulatorów, studenci kierunków pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne będą nabywać praktyczne umiejętności zawodowe. Obiekt będzie także posiadał zaplecze hotelowe. W dzisiejszej uroczystości wziął udział Adam Niedzielski, minister zdrowia.

O godzinie 10. w auli odbyło się Zgromadzenie Plenarne Konferencji Publicznych Uczelni Zawodowych. Prace budowlane przy CSM rozpoczęły się na początku października 2019 roku. Całkowita wartość robót budowlanych wyniosła ponad 30 mln zł. Od początku października 2021 r., wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego budynek będzie służył studentom kierunków pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne.

W obiekcie znajdują się aule, sale dydaktyczne, laboratoria i sale do symulacji medycznej oraz 20 miejsc noclegowych dla studentów i nauczycieli akademickich. Studenci będą kształceni z wykorzystaniem symulacji medycznej, która polega na odtworzeniu możliwej sytuacji klinicznej w warunkach pracowni dydaktycznej np. sytuacji panującej w karetce, czy w szpitalnym oddziale ratunkowym, z możliwością interakcji osób uczących się. Będące na wyposażeniu manekiny, symulatory pacjenta pozwolą na realistyczne odtworzenie scenariuszy klinicznych, a zakupiony system audio-wizualny umożliwi zarejestrowanie tych działań, co pozwoli prowadzącym zajęcia ocenić umiejętności studentów oraz skorygować ewentualne błędy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj