Nie tylko SOWA. Miasto sięga po dodatkowe środki na zadania oświatowe

Pisaliśmy niedawno, że w Sanoku powstanie Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA – jedna z 32 w Polsce i jedyna na Podkarpaciu. Złożony przez samorząd Sanoka projekt zyskał pozytywną ocenę Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Sanocka oświata otrzymała także dofinansowanie do szkolnych wycieczek oraz na organizację zajęć wyrównawczych.

Szkoły Podstawowe nr 1 i nr 6 zostały zakwalifikowane do pilotażowego programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „POZNAJ POLSKĘ”. 

 – Otrzymaliśmy łącznie ponad 32 tysiące zł z przeznaczeniem na organizację wycieczek edukacyjnych dla uczniów „jedynki” i „szóstki” – mówi Grzegorz Kornecki zastępca burmistrza ds. oświaty. – Ponadto w ramach ministerialnego „Programu zajęć wspomagających uczniów kl. IV-VIII” pozyskaliśmy środki z rezerwy oświatowej subwencji ogólnej w wysokości 95 550 zł. Do końca grudnia bieżącego roku nauczyciele przeprowadzą 1365 godzin zajęć edukacyjnych, wyrównujących braki w wiedzy powstałe w związku z wprowadzeniem nauki zdalnej w poprzednim roku szkolnym – dodaje wiceburmistrz.

We wrześniu pracownicy Wydziału Edukacji, Kultury i Turystyki Urzędu Miasta złożyli do Wojewody Podkarpackiego wnioski w ramach programów: „Aktywna tablica”  na kwotę 105 000 zł i Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa na łączną kwotę 52 500 .  Jeżeli rozstrzygnięcie będzie pozytywne, wówczas miejskie szkoły wzbogacą się o pomoce dydaktyczne i książki o wartości ponad 150 tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj