Warsztaty plenerowe „Dziedzictwo przyrody i kultury utrwalone w rzeźbie”

Wójt Gmina Solina, Dyrektor Hotelu White Sails Solina i Nadleśniczy Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne zapraszają na warsztaty plenerowe, które odbędą się w dniach 1 do 3 października przy Hotelu White Sails Solina.

 

W ciągu trzech dni, w godzinach od 10.00 do 15.00, można będzie obejrzeć proces powstawania prac wykonywanych przez artystów, którzy za pomocą dłuta, siekiery, piły i innych narzędzi tworzyć będą rzeźby pod wspólnym hasłem „Dziedzictwo przyrody i kultury utrwalone w rzeźbie”. Wśród uczestników wystąpią tacy artyści jak: Piotr Woroniec /Bukowsko/, Marcin Myśliwiec /Mielec/, Radosław Kapcia /Sanok/, Robert Onacko /Zagórz/.
Swoje wyzwanie z kłodą lipową podejmie również Maciej Szpiech nadleśniczy Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne, którego pasją jest również praca w drewnie.
Podczas pleneru każdy z nich wykona co najmniej jedną rzeźbę w drewnie lipowym nawiązującą do tematu warsztatów. Powstałe prace nadleśnictwo będzie eksponować w swoich obiektach turystycznych m.in. w wiacie na Holicy.
Areną wydarzenia rozpoczynającego się w piątek 1 października o godz. 10.00, będzie parking przy Hotelu White Sails Solina, natomiast uroczyste zakończenie nastąpi
w niedzielę 3 października około 14.00.

Oprócz podziwiania pracy artystów, w pierwszym dniu imprezy plenerowej, tj. w piątek (1.10.), będzie można stać się szczęśliwym właścicielem sadzonek drzew leśnych, które będą ofiarowane bezpłatnie w ramach corocznej akcja #sadziMy realizowanej
z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy w Lasach Państwowych.
W dniu 2 października br. (sobota), odbędzie się mini rajd pieszy, połączonym
z oficjalnym otwarciem ścieżki edukacyjnej ,,Na skrzydłach historii”, zrealizowanej
w ramach projektu przez Stowarzyszenie USTYAN z Ustjanowej. Start rajdu nastąpi z dolnego parkingu na Żukowie o godz. 16:00.

Ścieżkę będzie tworzyć ciąg 10 tablic, opisujących historię rozwoju lotnictwa szybowcowego w okresie międzywojennym. Na mecie rajdu na Holicy, odbędzie się również uroczyste nadaniu nazwy wiacie, wyłonionej w ramach konkursu organizowanego w 2019 r.

Ponieważ na zakończenie rajdu nadleśnictwo planuje poczęstunek dla jego uczestnik, prosimy (najpóźniej do 30.09), do godz.12:00 o zgłaszania telefoniczne po nr 693 600 192 lub na e-mail: ustrzyki.dolne@krosno.lasy.gov.pl informacji o liczbie osób deklarujących udział w rajdzie.

 

W ostaniem dniu warsztatów tj. w niedzielę (3.10), można będzie posmakować wyrobów z dziczyzny i runa leśnego marki „Dobre z lasu”, zajrzeć na stoisko edukacyjne nadleśnictwa Ustrzyki Dolne i stoisko Centrum Informacji Turystycznej w Polańczyku oraz wysłuchać muzyki myśliwskiej w wykonaniu kol. Olafa Jóźwika, członka Zespołu Echo Karpat utworzonym przy RDLP w Krośnie.  Serdecznie zapraszamy!

mn