Gaudeamus Igitur rozbrzmiało po raz dwudziesty pierwszy

Gaudeamus Igitur rozbrzmiało po raz dwudziesty pierwszy

1 października w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku po raz dwudziesty pierwszy rozbrzmiało Gaudeamus Igitur inaugurując nowy rok akademicki 2021/2022. Dziś 4 października rozpoczęły się pierwsze zajęcia, również w nowo-powstałym Centrum Symulacji Medycznej. 

Naukę w nowym roku akademickim rozpoczyna blisko 650 studentów pierwszego roku, którzy kształcić się będą na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich i podyplomowych.

Uroczystość, w której udział wzięli rektorzy i delegaci szkół wyższych, przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, parlamentarzyści, duchowni, reprezentanci środowisk lokalnych, biznesu oraz studenci rozpoczęła się uroczystą mszą świętą w intencji społeczności akademickiej i słuchaczy Sanockiego Uniwersytetu III Wieku w Kościele Przemienienia Pańskiego.

Po zakończonej mszy uczestnicy uroczystości przeszli do Centrum Sportowo-Dydaktycznego. Zgromadzonych gości przywitał JM Rektor dr inż. Mateusz Kaczmarski. Tradycyjnie po przemówieniu inauguracyjnym i Gaude Mater Polonia nastąpiła immatrykulacja studentów rozpoczynających naukę w sanockiej Uczelni. Rektor symbolicznym wskazaniem berła przyjął reprezentantów poszczególnych kierunków w poczet studentów Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Po wystąpieniach gości, przybyli mogli zwiedzić Centrum Symulacji Medycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj