Sanoccy akordeoniści znów pięknie grają!

Sanoccy akordeoniści, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku nie zwalniali tempa i nawet w okresie wakacji oraz  na początku nowego roku szkolnego odnosili kolejne sukcesy. W sierpniu Dawid Siwiecki zdobył Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie „ International Multigenre Competition EURO MUSIC” (20.08) zorganizowanym przez Hiszpanię i Kazachstan, w kategorii 13-15 lat. Jego grę tak wysoko ocenili m.in. Guillermo Albelo – hiszpański kompozytor, publicysta muzyczny i producent muzyczny, prezydent of Orfeum European Music Festivals Organization i Angeletta Labory – tancerka i choreograf, dyrektor „Tenerife Dance Projekt Academy”.

Z kolei we wrześniu (16.09) rozstrzygnięty został kolejny Międzynarodowy Konkurs „International Vocal and Instrumental Competition „GRAND MUSIC FESTIWAL” zorganizowany w Kazachstanie. I tu również Grand Prix zdobył Duet Akordeonowy Filip & Kacper – Filip Siwiecki, Kacper Kosztyła w kategorii zespołów kameralnych 16-19 lat. Również Grand Prix solo w tym konkursie zdobył Filip Siwiecki, zaś I miejsce Kacper Kosztyła, a tak pięknych ocen dokonali wybitni profesorowie różnych specjalności, wykładowcy uczelni muzycznych. Wszyscy laureaci są uczniami Andrzeja Smolika, a konkursy odbyły się on-line, poprzez ocenę nadesłanych nagrań wideo.

Sukcesy są tym cenniejsze, że zbliżają się kolejne XXI Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe „Sanok 2021”, w trakcie których całą trójkę laureatów będzie można posłuchać m.in. na Koncercie „Promocja młodych talentów” w Szkole Muzycznej w Dydni w dniu 19.10 o godz. 1600. Kolejne koncerty będzie można wysłuchać : 21.10 o godz. 1900 – z udziałem znakomitej orkiestry akordeonowej z Radzynia Podlaskiego, 22.10 godz. 1900 – Bartosza Głowackiego i duetu akordeonowego Grzegorz Palus – Alena Budzinakova i 23.10 godz. 1700 – Koncert Laureatów – wszystkie koncerty w Sanockim Domu Kultury. A konkursowe zmagania ponad 70 uczestników z Polski, Chin, Austrii i Litwy w szkole muzycznej oceniać będzie Jury złożone z wybitnych akordeonistów i pedagogów.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na wszystkie wymienione koncerty, które z pewnością dostarczą wielu wspaniałych wrażeń.

Sanoccy akordeoniści znów pięknie grają!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj