Powalone drzewa, brak prądu

Dzisiaj, jak podaje  Serwis Samorządowy do godziny 14.30 w związku z silnym wiatrem straż pożarna w całym kraju interweniowała ponad 3,2 tys. razy – powiedział bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej. Dodał, że w wyniku tych zdarzeń cztery osoby zginęły a sześć zostało rannych.

W powiecie sanockim, bieszczadzkim i leskim  bez prądu jest ok 4000 osób.

„Wskutek silnego wiatru 2021-10-21 13:00 jednostka Straży Pożarnej Baligród została zadysponowana przez dyżurnego powiatowego stanowiska kierowania w Lesku do powalonego drzewa. Na drodze w kierunku miejscowości Stężnica spadło powalone przez wiatr suche drzewo uniemożliwiając bezpieczny przejazd drogą. W naszym województwie obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem wydane przez Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej. Uważajmy na pogodę.”

Siły i środki: OSP KSRG Baligród – mn

Na terenie pięciu województw ostrzeżenia mają drugi stopień: w północno-zachodniej części woj. lubuskiego i wielkopolskiego, w woj. zachodniopomorskim oraz na północy woj. pomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego. Według prognoz średnia prędkość wiatru wyniesie tam ok. 30-50 km/h, a w porywach osiągać będzie ponad 100 km/h.

W pozostałych województwach wydane alerty mają niższy, pierwszy stopień. Tam porywy wiatru mogą osiągać ok. 90 km/h.

Do mieszkańców tych części kraju, gdzie prognozowany jest silny wiatr, rano alerty rozsyła RCB.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj