Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

Zbliża się 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W Sanoku odbędą się tradycyjne obchody uświetniające tę rocznicę. Organizacje kombatanckie, stowarzyszenia społeczne, partie polityczne oraz wszyscy chętni do złożenia wieńców i kwiatów na cmentarzu pod pomnikiem Żołnierzy Polskich w dniu 11 listopada proszeni są o zgłoszenie się w Urzędzie Miasta Sanoka, pokój nr 63 lub telefonicznie: 13 46 52 884 do dn. 9 listopada do godz. 15.30.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się mszą św. w intencji ojczyzny w kościele pw. Przemienienia Pańskiego o godz. 10.00. Po niej odbędzie się przemarsz kolumny. Przy Krzyżu na kościele farnym w imieniu mieszkańców wieniec złoży burmistrz miasta Sanoka. Kolumna marszowa zatrzyma się przy pomniku Tadeusza Kościuszki, gdzie również burmistrz miasta Sanoka złoży wieniec w imieniu mieszkańców. Przemarsz będzie kontynuowany na Cmentarz Centralny, gdzie pod pomnikiem Żołnierzy Polskich złożą wszystkie chętne delegacje. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w uroczystościach.

Ponadto:

IPN zaprasza 10 listopada (środa) o godz. 12.00 do Sali Gobelinowej na prelekcję dr hab. Krzysztofa Kaczmarskiego „Armia Polska we Francji 1917-1919.”

1 KOMENTARZ

  1. Super obchody. Msza i składanie wieńców. A co to pogrzeb jakiś ? Takie Święto to chyba radosna okazja a nie taka żałoba. Co roku ten sam syf a ludzi coraz mniej bo kto na to pójdzie? Wymyślcie coś lepszego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj