Jaskółka Nadziei – główna nagroda dla Sanitas

Jaskółka Nadziei – główna nagroda dla Sanitas

5-6 listopada podczas wieczornej części IX Forum Pacjentów Onkologicznych w Warszawie odbyła się Uroczysta Gala, która obfitowała w wiele wydarzeń m.in. rozdanie nagród Jaskółki Nadziei oraz rozstrzygnięcie konkursu „Żyj i Trwaj” z okazji Jubileuszu 10-lecia Głosu Pacjenta Onkologicznego, bezpłatnego pisma Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych, które niesie wiedzę, informacje oraz wsparcie chorym na nowotwory i ich bliskim. W gronie Jury konkursu „Żyj i Trwaj” miała zaszczyt zasiąść założycielka Sanitas Anna Nowakowska. Sanockie Stowarzyszenie Sanitas zostało laureatem głównej nagrody w konkursie Jaskółki Nadziei w kategorii „Projekt/kampania społeczna w dziecinie onkologii 2019”.5 i 6 listopada podczas wieczornej części IX Forum Pacjentów Onkologicznych w Warszawie odbyła się Uroczysta Gala, która obfitowała w wiele wydarzeń m.in. rozdanie nagród Jaskółki Nadziei oraz rozstrzygnięcie konkursu „Żyj i Trwaj” z okazji Jubileuszu 10-lecia Głosu Pacjenta Onkologicznego, bezpłatnego pisma Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych, które niesie wiedzę, informacje oraz wsparcie chorym na nowotwory i ich bliskim. W gronie Jury konkursu „Żyj i Trwaj” miała zaszczyt zasiąść Anna Nowakowska założycielka Sanitas.

 

Sanockie Stowarzyszenie Sanitas zostało laureatem  głównej nagrody w konkursie Jaskółki Nadziei w kategorii „Projekt/kampania społeczna w dziecinie onkologii 2019”.

Organizatorem konkursu „Jaskółki Nadziei” jest Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych. Konkur ma na celu promowanie i wyróżnianie aktywnego wsparcia, niesienia nadziei oraz tworzenia dobrych praktyk w środowisku pacjentów onkologicznych.

Jaskółka Nadziei – główna nagroda dla Sanitas–  Nagroda ta, jest dla nas dopełnieniem 10-letnich działań. Tworzymy niewielkie Stowarzyszenie ale jesteśmy pełni zapału do realizacji naszych pomysłów oraz celów. Cieszy nas fakt, że to co robimy jest zauważane i doceniane oraz nagradzane w tak prestiżowym konkursie. Nagroda ta, czy też inna, choć niezmiernie cieszy, nie jest jednak ani przyczyną naszych działań ani naszym celem. Bo największym naszym sukcesem jest uśmiech wywołany na zatroskanych twarzach pacjentów onkologicznych – skomentowała wydarzenia Anna Nowakowska prezes stowarzyszenia.

W imieniu wolontariuszy Sanitas statuetkę odebrały Anna Nowakowska i Monika Gembalik.

 

Wszystkim Laureatom Jaskółek Nadziei gratulujemy i życzymy dalszych owocnych działań na rzecz drugiego człowieka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj