Kraków dla pamięci Janusza Szubera

Kraków dla pamięci Janusza Szubera

Kraków dla pamięci Janusza SzuberaW czwartek 18 listopada w siedzibie krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich przy Kanoniczej 7 odbyło się spotkanie poświęcone pamięci Janusza Szubera. Przyjaciele poety czytali jego wiersze.

 

Kraków dla pamięci Janusza SzuberaSpotkanie prowadziła Katarzyna Mroczkowska-Brand, która opowiadała m.in. bliskości poezji i stylu Janusza Szubera i noblisty Seamusa  Heaney’a. Przyjaciele  czytali wiersze: Wojciech Ligęza, Bronisław Maj, Jerzy Illg, Krzysztof Lisowski, Bogdan Tosza, Jan Burnatowski, Iwona i Jerzy Sadeccy. Wyświetlano fotografie poety, słuchano nagrań z jego głosem , obejrzano film Grzegorza Gajewskiego z 1999 roku, zatytułowany „Sanocczyzna Janusza Szubera”. Przerywnik stanowiły pieśni żydowskie i łemkowskie w znakomitym wykonaniu.
Modlitwa i pamięć o sanockim poecie „Tu zawsze czułem się dobrze...”– Janusz Szuber to wybitny poeta i wspaniały człowiek. Jesteśmy wszyscy zobowiązani do tego, by  pamiętać o nim i o jego twórczości, szczególnie teraz, po jego śmierci – powiedział Jan Burnatowski, który jest autorem wyboru wierszy Janusza Szubera, przygotowanego do druku w krakowskim Wydawnictwie Universitas. Książka ukaże się prawdopodobnie w połowie grudnia.
Fot. Michał Zabłocki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj