ODK Puchatek zaprasza na wernisaż Doroty Komborskiej – Szewczyk

Osiedlowy Dom Kultury Puchatek
Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Sanoku
ZAPRASZA na WERNISAŻ MALARSTWA
DOROTY KOMBORSKIEJ-SZEWCZYK
dnia 11.12.2021 ( sobota ) godz. 17.00
wystawa czynna od 13.12 do 14.01.2022 w godz 12.00-19.00
EGZALTOWANE  FORMY  WYRAZU
Malowanie jest dla mnie sytuacją bardzo osobistą. Różne moje pasje, fascynacje, oddziaływają na mnie i w jakiś sposób kształtują moją twórczość, podobnie jak różne radości, smutki, a nawet tragedie życiowe. Bodźcem bezpośrednim i szalenie ważnym dla mnie jest głucha cisza. Jest ona katalizatorem, przyspiesza moje reakcje, emocje i pomaga przetworzyć je na ruchy pędzla.
Pozwala ominąć sferę intelektualną i tworzyć intuicyjnie, pozwala przejść bezpośrednio od nieskonkretyzowanych, nienazwanych emocji, doznań do obrazów malarskich. Kiedy „niesie mnie ona” tworzę najlepsze obrazy, takie z których nawet ja, swój najsurowszy krytyk jestem zadowolona. Malowanie to dla mnie twórcze przetwarzanie doznań na pełne egzaltacji, na obrazy.
To, że potrafię przełożyć ten świat zewnętrzno-wewnętrzny na malarstwo uważam za swoje wielkie szczęście.
Innym szczęściem, a zarazem sprawdzianem z własnego człowieczeństwa jest moje działanie na rzecz fundacji onkologicznej ALIVIA.
Uważam, że zdolność pomagania to esencja bycia człowiekiem, dlatego pomagam, bo każdy gest, nawet ten najdrobniejszy, zmienia czyjś świat,
a ja dzięki temu odkrywam w sobie radość dzielenia się, co również przekłada się na moją twórczość.
Maluję bardzo krótko, bo dopiero od czterech lat. W roku 2019 wzięłam udział w zbiorowej wystawie w Treviso w Italii.
 Rok 2021, to dwie wystawy – w Muzeum Narciarstwa w Cieklinie i Muzeum im. Karcińskiego w Nowym Żmigrodzie, gdzie 90% obrazów znalazło swoje nowe domy rozsiane po całej Polsce i świecie, między innymi w Austrii, Luksemburgu, Stanach Zjednoczonych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj