Szlachetna Paczka odwiedza rodziny

Po raz kolejny w Sanoku rusza akcja Szlachetna Paczka, w ramach której w połowie grudnia do potrzebujących rodzin trafią paczki z darami.

Organizatorzy przygotowują XXI edycję ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka i zapraszają do współpracy osoby chcące obdarować potrzebujących z powiatu leskiego, sanockiego i z okolic. Lokalni wolontariusze odwiedzają m. in. samodzielnych rodziców, osoby starsze, samotne, chore, niepełnosprawne i poznają ich historie, aby móc wspólnie poszukać rozwiązania, które pozwoli na zmianę ich trudnej sytuacji.

Każdy z nas może zgłosić kogoś, kto potrzebuje pomocy. Wystarczy zgoda Rodziny na kontakt z wolontariuszami.

Zgłoszone Rodziny są odwiedzane przez dwóch wolontariuszy, którzy przeprowadzają rozmowę weryfikującą. Na nich ciąży obowiązek szczególnego dbania o ochronę danych wrażliwych, co wiąże się m.in. z anonimizacją publikowanych historii – mówi Joanna Widmoser, koordynatorka akcji w rejonie Sanok, Lesko.

Opisane historie Rodzin trafią do bazy Rodzin, której publikacja nastąpi w sobotę 13 listopada 2021. Od tego czasu potencjalni Darczyńcy będą mieli miesiąc na wybór potrzebujących i na przygotowanie potrzebnych darów. Weekend cudów Szlachetnej Paczki, czyli czas, w którym Darczyńcy dostarczają paczki do magazynu potrwa od 11 do 12 grudnia. W tej edycji w Sanoku wolontariuszy i Darczyńców gościć będzie Zespół Szkół nr 1 im. K. Adamieckiego (tzw. Ekonomik), gdzie udostępniono aż 120 m kw powierzchni magazynowej.

Można nas wesprzeć nie tylko w klasyczny sposób zostając Darczyńcą, ale też poprzez drobny gest np. ofiarowanie posiłku dla Organizatorów pracujących podczas Weekendu Cudów, pomoc w transporcie paczek czy też przez poinformowanie znajomych o akcji. Niech dobro się niesie, a my zaprawiajmy się w nim! – podkreśla koordynatorka.

Wszelkich informacji na temat zgłoszeń, potrzebnych formularzy itp. szukajcie na STRONIE SZLACHETNEJ PACZKI (szlachetnapaczka.pl) oraz u lokalnej koordynatorki pisząc na adres joannawidmoser@gmail.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj