Przedświąteczna radość spotkania z Prymasem Tysiąclecia

NIEZŁOMNY PASTERZ I MĄŻ STANU

TREPCZA. Podsanocka parafia w ubiegłą niedzielę przeżyła radość przyjęcia relikwii Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przekazał je obecny Metropolita Warszawy Kard. Kazimierz Nycz, zaś sam obrzęd wprowadzenia przeprowadził znany z licznych inicjatyw historyczno-patriotycznych ks. mgr Antoni Moskal – proboszcz w Pielni.

Relikwiarz do ołtarza przyniosła rodzina Daniela i Haliny Woźniaków wraz z dziećmi: Kacprem, Julią, Leną i Maksiem. Wcześniej celebrans poświęcił ufundowany przez parafian i przyjaciół pamiątkowy ornat oraz obraz beatyfikacyjny umieszczony przy ołtarzu. Ks. Antoni w wygłoszonym słowie przedstawił sylwetkę Prymasa na tle trudnych czasów, w których przyszło Mu przewodniczyć Kościołowi w Polsce.

Obecne na Mszy dzieci z uwagą słuchały świadectwa o spotkaniu z Prymasem Wyszyńskim w Jarosławiu małego chłopca, jakim był wtedy ks. Antoni i krzyżyk błogosławieństwa złożony na jego czole. Przedświątecznej radości dopełniły poświęcone medaliki Niepokalanej dla dzieci klasy III, rozdzielane w ramach przygotowań do I Komunii świętej oraz prezenty od św. Mikołaja dla liturgicznej służby ołtarza pozostawione przy wejściu do zakrystii. Na zakończenie była modlitwa za Ojczyznę w 40 rocznicę stanu wojennego i gromki śpiew pieśni „Boże coś Polskę”. (pr)