Sukcesy sanockich akordeonistów

 

Kolejne wspaniałe sukcesy odnieśli na koniec poprzedniego, tak pięknego roku, sanoccy akordeoniści-uczniowie PSM I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku. Piękną serię rozpoczął rewelacyjnie Filip Siwiecki zdobywając główną nagrodę-Grand Prix i złoty medal zwycięzcy, uzyskując punktację marzeń- 10 punktów na 10 możliwych w V INTERNATIONAL COMPETITION AND FESTIVAL OF ART, MUSIC, VOCALS, DANCE AND FOLKLORE ”” MAGIC BRIDGES  OF BUDAPEST „” 2021 w Budapeszcie na Węgrzech. W tym samym konkursie I miejsce i złoty medal zdobył Kacper Kosztyła. Jakby tego było mało-obaj chłopcy grający w znanym wielu melomanom w Polsce  duecie Filip&Kacper zdobyli również I miejsce i złoty medal w kategorii zespołów kameralnych. W kolejnym konkursie – International Competition and Festival of Arts „Copenhagen Arts” 3 razy pierwsze miejsca ponownie zajęli Filip, Kacper oraz duet „Filip&Kacper.

Ich mistrzowską grę można było niedawno posłuchać na żywo na koncertach w Sanoku- na uroczystościach barbórkowych w Sanockim Domu Kultury oraz na koncercie uświetniającym nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Sanoka Jerzemu Ginalskiemu, jak również na Koncercie Patriotycznym na Święto Niepodległości w PSM.

W grudniu również znakomicie spisał się kolejny sanocki mistrz, Dawid Siwiecki, startując w 3 kolejnych międzynarodowych konkursach akordeonowych, również przeprowadzonych poprzez przesłane nagrania video. Szczególnie pierwszy z nich, odbyty na drugiej półkuli-w Sydney- dostarczył wiele satysfakcji, tym bardziej, że w INTERNATIONAL FETIVAL ONLINE COMPETITION „”UNDER THE SKIES OF AUSTRALIA””  zdobył I miejsce. Następnie podobną  I nagrodę wywalczył w Międzynarodowym Konkursie w Barcelonie w Hiszpanii, „”PARTS OF THE SPANISH SUN”” . Końcowym równie mocnym akordem tak owocnego roku Dawida Siwieckiego był INTERNATIONAL FESTIVAL ONLINE COMPETITION „” PORTUGAL ART CARNIVAL”” 2021, udział w którym zakończył także zdobyciem I miejsca. Od organizatorów tych wszystkich konkursów specjalne dyplomy gratulacyjne otrzymał nauczyciel „”złotej trójki””- Andrzej Smolik.

Te wszystkie wspaniałe sukcesy sanockich akordeonistów cieszą tym bardziej, że odniesione są w jubileuszowym 50 roku działalności Szkoły Muzycznej w Sanoku, którego główne obchody planowane są na koniec maja.

mn

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj