Estończycy z wizytą w 3. Podkarpackiej Brygadzie OT

W najbliższy weekend Dowództwo 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej będzie gościło przedstawicieli Estońskiej Ligi Obrony. W czasie wizyty Estończycy zostaną zapoznani ze strukturą i historią Brygady oraz obejrzą szkolenie żołnierzy sanockiego batalionu na poligonie w Nowej Dębie i w Ośrodku Szkolenia Górskiego w Trzciańcu.  To kolejne już spotkanie robocze dowództwa brygady z naszymi zagranicznymi partnerami.

Oficerowie Estońskiej Ligi Obrony w dniach od 22 do 24 stycznia będą z wizyta w 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. W sobotę obejrzą szkolenie bojowe żołnierzy z sanockiego Batalionu Lekkiej Piechoty na poligonie w Nowej Dębie. Następnie przemieszczą się do Niska, aby uczestniczyć w zajęciach żołnierzy szkolenia podstawowego i wyrównawczego. Niedziela będzie równie intensywna dla naszych partnerów. Od godzin porannych będą przebywać na terenie Ośrodka Szkolenia Górskiego w Trzciańcu. Tam żołnierze z Bieszczadzko–Leskiej Kompanii przeprowadzą zajęcia z taktyki oraz z kierowania ogniem na systemie szkolno – treningowym „ŚNIEŻNIK”.

W poniedziałek przedstawiciele Estońskiej Ligi Obrony będą mogli zapoznać się z możliwościami, kompaktowością i mobilnością strzelnicy kontenerowej będącej na wyposażeniu Brygady. Nasi goście będą mieli też możliwość praktycznego przetestowania tego obiektu szkoleniowego. Żołnierze 3. PBOT przygotowali również bojowe strzelanie z karabinka „GROT” oraz pistoletu VIS 100. Rzeszowski batalion zorganizuje pokaz sprzętu będącego na wyposażeniu naszego najmniejszego modułu bojowego.

To już kolejne spotkanie robocze z naszymi zagranicznymi partnerami w Polsce. Należy również podkreślić fakt, iż w ubiegłym roku żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej po raz drugi brali udział w zawodach taktycznych „ADMIRAL PITKA RECON CHALLENGE” na terenie Estonii.

 

Zdjęcia: 3.PBOT

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj