Po ośmiu latach Ice Speedway wraca do Sanoka

 

Dziś odbyła się konferencja prasowa ws. European Individual Ice Speedway Championship – Finał 1 – Sanok 2022 oraz zawodów o Puchar Burmistrza Sanoka, które odbędą się 19 i 20 lutego na sanockich Błoniach.

 

Współorganizują je FIM Europe, Polski Związek Motorowy, SpeedwayEvents oraz Mosir Sanok. Honorowy patronat nad obydwoma turniejami objął europoseł Ryszard Czarnecki. W dzisiejszej konferencji uczestniczyli  Maciej Polny– SpeedwayEvents, Zdzisław Grzyb – prezes Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie, Ryszard Czarnecki, Grzegorz Kornecki – zastępca burmistrza ds. społecznych i Bogusław Rajtar – dyrektor MOSiR.

Ruszyła sprzedaż biletów na oba wydarzenia w Sanoku. Przygotowano pakiety biletowe na dwa dni z ice speedwayem na torze „Błonie”. Można też zaopatrzyć się w wejściówki osobno na każde wydarzenie. Sprzedaż odbywa się w systemie online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl. W dniu zawodów, na co najmniej 90 minut przed ich rozpoczęciem, bilety i programy będą dostępne także na stoiskach stacjonarnych wokół obiektu. 

Poseł Czarnecki powiedział, że bardzo się cieszy, iż Sanoka wraca na mapę zawodów żużlowych na lodzie. 
– Sanok jest jedynym miastem, w którym w zawodach, Mistrzostwach Europy nie wygrał zawodnik spoza Rosji. Warto byłoby rozważyć te zawody jako stały punkt  zawodów rozgrywanych w Sanoku. Bardzo się cieszę, że po tylu latach, Sanok ma burmistrza, który dał zielone światło dla tej ważnej imprezy. 

Natomiast Bogusław Rajtar uspokoił sanoczan, zaniepokojonych tym że podczas ferii dzieci będą miały utrudnione korzystanie ze ślizgawek. Ślizgawki będą i amatorzy tej formy spędzania czasu, na pewno nie odczują jakichkolwiek braków. 

– Planujemy na ferie zachęcić wszystkie dzieci do aktywnego spędzania czasu. Podczas dni wolnych od szkoły dzieci z sanockich szkół, za okazaniem legitymacji wejście na ślizgawki i basen będą miały nieodpłatne. O szczegółach poinformujemy – dodał wiceburmistrz Kornecki. 

Burmistrz Matuszewski zachęcał natomiast do włączenia się w organizację wydarzenia.
– Mimo trudnej covidowej sytuacji, wierzę, że są jeszcze firmy, które chciałyby zaistnieć przy tym prestiżowym, sportowych wydarzeniu. Zapraszam serdecznie.

 

ew