Komunikat ws. przyjęć Ukraińców

Komunikat ws. przyjęć Ukraińców

Sanoczanie, którzy przyjęli pod swój dach osoby z Ukrainy, proszeni są o telefoniczne zgłaszanie miejsca dłuższego pobytu uchodźców do Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sanoku, ul. Zaułek Dobrego Wojaka Szwejka 4, pod nr tel. 13 460 80 30 w godzinach pracy MOPS-u.


NIE zgłaszamy osób, które są przejazdem i zatrzymują się w Sanoku tymczasowo, tylko na jedną noc czy kilka dni.
Dla wszystkich obywateli Ukrainy, którzy nie mają gdzie się udać po przekroczeniu granic naszego kraju, rząd polski zapewnia bezterminowo i nieodpłatnie pełne wsparcie (pomoc w formie wyżywienia i mieszkania). Dla województwa podkarpackiego lokalizacje punktów takiej pomocy znajdują się na terenie województw: dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, opolskiego, lubuskiego i łódzkiego. Dla wszystkich osób, które wyrażą chęć skorzystania z takiej formy pomocy jest organizowany bezpłatny transport z poszczególnych punktów recepcyjnych do miejsc docelowych.
– Punkty recepcyjne znajdują się w:
– Świetlica, Korczowa 155 37-552 Korczowa
– Hala sportowa – Medyka 285, 37-732 Medyka
– Szkoła Podstawowa w m. Krowica Sama 183, 37-625 Krowica Sama
– Była Szkoła Podstawowa w Łodynie, Łodyna 41, 38-700 Ustrzyki Dolne
– Centrum Handlu i Magazynowania Korczowa Dolina – Hala Kijowska – Młyny 90, 37-552 Młyny
– Przemyśl dworzec kolejowy, plac legionów 1, 37-700 Przemyśl
Wiele rodzin z Sanoka i okolic spontanicznie i kierując się dobrym sercem, przyjęło do swoich domów uchodźców z Ukrainy, nie posiadając stosownego zabezpieczania materialnego, które umożliwiłoby zapewnienie pełnego i nieokreślonego w czasie wsparcia tym rodzinom.

Na chwilę obecną nie ma żadnych regulacji prawnych, które dawałby możliwość udzielenia wsparcia finansowego/rekompensaty ze środków rządowych dla osób prywatnych, udzielających wsparcia uchodźcom wojennym. Zbiórkę darów, którą prowadzimy przeznaczamy obecnie w pierwszej kolejności na pomoc na granicy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj