Kolejne w tym roku duże powołanie do 3. PBOT

Kolejne w tym roku duże powołanie do 3. PBOT

Już w sobotę, 12 marca w Jarosławiu zostaną powołani kolejni ochotnicy do pododdziałów 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”. Chętni do podjęcia wyzwania już dzisiaj mogą zgłaszać się do rekruterów lub właściwych terytorialnie Wojskowych Komend Uzupełnień.

W najbliższą sobotę tj. 12 marca odbędzie się kolejne w tym roku powołanie ochotników do pododdziałów 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Szkolenie odbywać się będzie w trybie weekendowym. Powołanie w tym trybie skierowane jest w szczególności do osób, które z różnych przyczyn nie mogą wziąć udziału w zajęciach prowadzonych jednym ciągiem przez 16 dni.

Zajęcia będą prowadzone weekendowo w soboty i niedziele. Szkolenie podstawowe odbędzie się w formie 8×2 dla osób, które do tej pory nie miały styczności z wojskiem i 8-dniowe wyrównawcze, czyli 4×2 dla żołnierzy rezerwy. Pierwszy dzień to przyjęcie, umundurowanie i wyekwipowanie ochotników oraz czas na dopełnienie wszystkich formalności ewidencyjnych. Zwykle w tym samym dniu rekruci poddawani są testowi oceny sprawności fizycznej, który obejmuje „test wejściowy” z wychowania fizycznego. Wyniki sprawdzianu zostaną wykorzystane w dalszej służbie, głównie w celu doskonalenia sprawności motorycznych kandydatów.

Podczas szkolenia największy nacisk położony będzie na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na współczesnym polu walki, oraz elementy udzielania pierwszej pomocy medycznej. Zajęcia prowadzone przez instruktorów 3. PBOT przygotowywane są wg zasady „minimum teorii maximum praktyki”. Szkolenie taktyczne łączy wszystkie zagadnienia niezbędne żołnierzowi do przetrwania w czasie działań wojennych.

***

Na kandydatów, którzy chcą dołączyć do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej i stać się żołnierzami Wojska Polskiego czeka kilka opcji złożenia swojej deklaracji. Ochotnicy mogą udać się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień w celu złożenia wniosku o powołanie do służby lub skorzystać ze znacznie łatwiejszej opcji, jaką jest nawiązanie kontaktu z rekruterem ze swojego powiatu. Kontakt do wybranego rekrutera można w szybki sposób odszukać pod adresem: www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

Już dziś skontaktuj się ze swoim rekruterem WOT!
Zawsze gotowi! Zawsze blisko!

Plakat: Anna Barowicz

Z poważaniem 

kpt. Witold SURA 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj