Nie żyje Barbara Bandurka

Nie żyje Barbara Bandurka

17 marca zmarła Barbara Bandurka. Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, malarka, poetka, konserwator sztuki. Tuż po studiach była plastykiem miejskim. Przez wiele lat pracowała w Muzeum Historycznym. Miała 74 lata.

Mieszkała w Rynku, w mieszkaniu sąsiadującym przez ścianę z mieszkaniem Janusza Szubera. Oboje znali się z czasów szkolnych, przyjaźnili się, wspierali nawzajem w trudnych chwilach. Ich rozmowy: o literaturze, sztuce, dawnym Sanoku – są dziś niestety nie do odtworzenia…

Barbara Bandurka swoje prace malarskie prezentowała na wystawach w kraju i za granicą. Z czasem malowała rzadziej, poszukując dla swej wrażliwości przestrzeni w wierszach i opowiadaniach. Opublikowała kilka tomików poetyckich, m.in. „Dedykacje” i „Zieleń Veronese’a”.

Kochała zwierzęta. Wielu, być może, zapamięta ją – z nie tak dawnych przecież – jej porannych spacerów w okolicach Rynku z psem na smyczy i kotem, podążającym za obojgiem, krok w krok, w bezpiecznej odległości.

Nie żyje Barbara BandurkaBarbara miała naturę kocią. Podążała swoimi drogami, czasem pod prąd, nierzadko pod górę… Inteligentna, wrażliwa kobieta, dusza towarzystwa, posiadająca ogromną wiedzę o przeszłości Sanoka i wielokulturowej tradycji miasta.

Pogrzeb Barbary Bandurki odbędzie się w poniedziałek 21 marca o godzinie 12.00 na Cmentarzu Centralnym w Sanoku.

msw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj