Pełna lista placówek bankowych wymieniających hrywny. Повний перелік банківських установ, які здійснюють обмін гривні

 

Od 25 marca obywatele Ukrainy mogą wymienić hrywny na złote w 52 oddziałach PKO Banku Polskiego, w planach jest uruchomienie usługi w kolejnych 48 placówkach. Wymienić można do 10 tysięcy hrywien na jedną osobę, która ukończyła 18 lat. Dokumentem uprawniającym do transakcji jest ukraiński dowód osobisty wydany po 2016 roku, w wersji plastikowej – paszport wewnętrzny albo ukraiński paszport zagraniczny

  • Maksymalnie 10 tysięcy hrywien na osobę (która ukończyła 18 lat), mogą od piątku 25 marca wymienić obywatele Ukrainy – na początek w 52 wybranych oddziałach PKO Banku Polskiego. Docelowo będzie to 100 oddziałów.
  • Bank nie pobiera opłat za transakcje, nie stosuje również spreadu.
  • Do przeprowadzenia transakcji potrzebny jest ukraiński dowód osobisty (wydany po 2016, w wersji plastikowej – paszport wewnętrzny) albo ukraiński paszport zagraniczny.
  • Program wymiany hrywien na złote to efekt współpracy Narodowego Banku Polskiego oraz Narodowego Banku Ukrainy z udziałem PKO Banku Polskiego.

Limit wymiany na osobę wynosi 10 tysięcy hrywien, a przyjmowane będą banknoty o nominałach: 100, 200, 500 i 1000 hrywien. Osoba wymieniająca walutę musi wylegitymować się ukraińskim dowodem osobistym wydanym po 2016 roku, w wersji plastikowej – paszportem wewnętrznym albo ukraińskim paszportem zagranicznym. Jedna osoba może dokonać wymiany więcej niż raz, ale łącznie wartość wymiany nie może przekroczyć 10 tys. hrywien. Wymiany mogą dokonać osobiście tylko osoby, które ukończyły 18 lat. Bank nie pobiera opłat za transakcje, nie stosuje również spreadu.

W każdym z oddziałów wydzielone są specjalne, dodatkowe stanowiska, których obsada zajmuje się wyłącznie wymianą hrywien, co ma pozwolić na niezakłóconą obsługę normalnego ruchu klientów. Pieniądze można otrzymać zarówno w gotówce, jak i przelewem na konto.

Lista placówek.pdf