Drukarki 3D w sanockich podstawówkach - trwa szkolenie nauczycieli

Drukarki 3D w sanockich podstawówkach – trwa szkolenie nauczycieli

W ramach programu Laboratoria Przyszłości w Szkole Podstawowej nr 8 w Sanoku trwa szkolenie sanockich i trepczańskich nauczycieli. Szkoła nr 8 będzie gospodarzem dwóch pięciogodzinnych cykli szkolenia. Pierwszy rozpoczął się dzisiaj – 30 marca, drugi odbędzie się za około cztery tygodnie. Nauczyciele będą mieli czas na zapoznanie się z drukarkami, przetestowanie programów czy zapisanie nasuwających się podczas eksploatacji pytań.

W ramach Laboratoriów Przyszłości, Sanok otrzymał ok. 900 tyś. zł na pomoce dydaktyczne. Wśród tych pomocy znalazły się drukarki  Banach 3D z 5-letnim programem wsparciem dla szkół. Oprócz tego szkoły będą mogły korzystać z pomocy dydaktycznych, którymi są:

 

– materiały video i praktyczne instrukcje dla początkujących, aby dobrze rozpocząć przygodę z drukiem 3D
– filmy instruktażowe dla nauczycieli i uczniów z podstaw projektowania oraz obsługi drukarki Banach 3D
– dostęp do największej na świecie specjalistycznej biblioteki modeli szkolnych, przygotowanych do prowadzenia zajęć ogólnych z uczniami ze SPE, uczniami wybitnie zdolnymi
– dostęp do modeli i materiałów wspierających przygotowanie do zawodów
– scenariusze prowadzenia zajęć ogólnych z drukiem 3D
– wsparcie w realizacji 12 obszarów wykorzystania druku 3D w polskiej szkole
– wsparcie w uruchomieniu i poprowadzeniu zajęć pozalekcyjnych – kółka zainteresowań
z wykorzystaniem druku 3D
– regularnie – 1 raz w tygodniu – nowe koncepcje zastosowania technologii 3D zgodnie z podstawą programową
– dostęp do Akademii Banach czyli udział, w licznych webinarach i certyfikowanych szkoleniach online.

Najważniejsze jednak jest szkolenie „na żywo”, gdzie przy poznawaniu parametrów drukarki obecny jest instruktor udzielający wparcia i odpowiadający na pytania. Instruktor jest szkoleniowcem z firmy Educarium, który będzie pomagał wykonać pierwsze modele. Drukowanie nie jest takie proste ponieważ jest czasochłonne. Prosty model drukuje się nawet godzinę, a skomplikowane do kilkunastu godzin. Na szkolenie zostali zaproszeni burmistrzowie Tomasz Matuszewski i Grzegorz Kornecki.

Drugie szkolenie odbędzie się z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości i zaproszeni zostaną na nie nie tylko informatycy. Szkolenie będzie miało na celu pokazanie możliwości wykorzystania drukarki na rożnych zajęciach np. geografii, fizyce, biologii czy zajęciach z języka polskiego. Koordynatorem szkoleń jest Wacław Bojarski z SP nr 8.

ew

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj