Pierwsze kroki na strzelnicy

Pierwsze kroki na strzelnicy

Liga Obrony Koło Galicja Sanok

 

W związku z rosyjską agresją na Ukrainę strzelnice w Polsce przeżywają renesans. Coraz więcej osób w różnym wieku chce nauczyć się strzelać. W ostatnich dniach rośnie zainteresowanie strzelectwem. Strzelają nie tylko mężczyźni. Pierwsze kroki na strzelnicy stawiają również panie.

 

Przedstawiciele Ligi Obrony Kraju Koło Galicja Sanok otrzymują coraz więcej pytań dotyczących szkoleń, także tych indywidualnych.

Ci, którzy po szkoleniu chcieliby kupić broń muszą uzyskać stosowne pozwolenie wydawane przez policję. Cała procedura trwa maksymalnie 2 miesiące i kosztuje w zależności od rodzaju broni maksymalnie 2,5 tysiąca złotych. W ubiegłym roku w Polsce wydano ponad 17 tysięcy pozwoleń na broń.

Koło powstało w 2014 roku z inicjatywy ówczesnego prezes  Mieczysława Kosturskiego. Początkowo do koła zapisało się kilka osób, obecnie zapisanych jest sześćdziesiąt trzy  osoby i w posiadaniu członków Koła jest kilkaset sztuk broni. Koło ma trzy sekcje: sportową, kolekcjonerską, czarnoprochową. Bazą jest strzelnica w Brzozowie. Strzelnica jest mała – 50 metrów długości, ograniczenie mocy pocisku do 1000 dżuli, wielu klubowiczów ma broń długą której moc przekracza 1000 dżuli.

Pierwsze kroki na strzelnicy– Staramy się o nową strzelnicę, przystosowaną do właśnie takiej broni. Mieliśmy lokalizacje na Olchowcach, gdzie strzelnica istniała w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Niestety protest ludności zniwelował te plany. Niestety ludzie są nieprzychylni takim działaniom co wynika z  braku tradycji posiadania broni w Polskim społeczeństwie.  Burmistrz Sanoka zaproponował nam miejsce przy obwodnicy i na wiosnę postaramy się je adoptować – opowiada Wacław Żuchowski.

Koło odnosi sukcesy w różnych zawodach strzeleckich, również na mistrzostwach Polski. Strzelanie jest sportem wymagającym ale i pięknym.

 

 

Jak zacząć?

czyli zobacz jakie to proste.

Jesteś zainteresowany strzelectwem? Chciałbyś nauczyć się obsługi broni, zdobyć nowe umiejętności i doświadczenie? To nie jest trudne!

Krok1

Skontaktuj się z kołem, zadzwoń lub napisz wiadomość

Krok 2

Ustal konkretny termin wizyty na strzelnicy

Krok 3

Zapoznaj się z regulaminem strzelnicy i ogólnymi zasadami bezpieczeństwa: https://ksgalicjasanok.blogspot.com/p/dokumenty-do-pobrania.html

Krok 4

W ustalonym terminie przyjedź na strzelnice i zgłoś się do prowadzącego strzelanie

 

Jeśli spodobał Ci się ten sport, wypełnij formularz zgłoszeniowy, opłać składkę wpisową oraz członkowską na bieżący rok i zostań członkiem koła Galicja Sanok.

 

Poczta email:

galicjasanok@gmail.com

Prezes Koła – Mieczysław Kosturski

tel.: +48 501 696 299

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj