Droga Krzyżowa na ekumeniczną nutę – zaproszenie

 

„Boże, obdarz świat pokojem”

Ekumeniczne Drogi Krzyżowe

W Międzybrodziu to już ponad 10-letnia tradycja wspólnej modlitwy. Tam po raz pierwszy przy okazji Jubileuszu 500- lecia Dobrej Nowiny  latem 2010 roku spotkali się kapłani różnych tradycji  chrześcijańskich, aby z pokorą podjąć trud budowania jedności.  Za Patrona obrano św. Jana Pawła II, którego długi pontyfikat okazał się wyjątkowo bogaty pod względem ekumenicznym. Żywymi znakami międzybrodzkiej ekumenii stały się rosnące w bliskości cerkiewki: dąb i krzyż jerozolimski z krzewów bukszpanu.

       W roku ubiegłym z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne oraz stworzoną techniczną możliwość transmisji przez TV kablową i złącze internetowe nabożeństwo Ekumenicznej Drogi Krzyżowej zostało wyjątkowo przeniesione do kościoła w Trepczy. W obecnym powracamy do źródeł, do zabytkowej cerkiewki pw. Trójcy Świętej. Serdecznie zapraszamy do łączności duchowej  z kapłanami i wiernymi chrześcijańskiego Wschodu i Zachodu wspólnie rozważającymi mękę i  śmierć  naszego Pana Jezusa Chrystusa. Będzie to nasz skromny wkład w wielkie dzieło  budowania jedności Jego uczniów, ale również o pokój na Ukrainie. 

Początek nabożeństwa w Wielką Środę 13 kwietnia 2022 roku o godz. 18,00. Rozważania przy kolejnych stacjach przeplatane będą śpiewem pieśni o męce  Jezusa.

Zapraszamy /pr/