„Ludowa historia Polski” pierwsze z cyklu spotkań autorskich organizowanych w ramach projektu „Historyczne bestsellery” już w piątek

„Ludowa historia Polski” pierwsze z cyklu spotkań autorskich organizowanych w ramach projektu „Historyczne bestsellery” już w piątek

29. kwietnia 2022 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Leszczyńskim pt. „Ludowa historia Polski”. Będzie to pierwsze z cyklu spotkań autorskich organizowanych w ramach projektu „Historyczne bestsellery” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy do Sali Gobelinowej Muzeum Historycznego w Sanoku o godz. 18.00.

Adam Leszczyński, historyk i socjolog, publicysta „Krytyki Politycznej”, „Gazety Wyborczej”, „Tygodnika Powszechnego”, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, dr hab., profesor w Instytucie Studiów Politycznych PAN.

To jest przede wszystkim książka dla elit, by zrozumiały swoją przeszłość i swoje uprzedzenia. To próba przepracowania różnych postaw ludowych w kontekście historycznym. Historia zaś to stawianie nowych pytań tym samym źródłom, ponieważ zmienia się percepcja tego co uważamy za ważne. To też historia o tym, jak można polubić kanalie (portal: Historia.org.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj