Jak urządzić pokój dzienny?

Czego będziesz potrzebować, by stworzyć przyjazną przestrzeń, w której Ty, Twoi bliscy i znajomi z radością będziecie spędzać wolny czas?

Pokój dzienny jest głównym pomieszczeniem, w którym z reguły spotykają się wszyscy domownicy oraz przyjmowani są goście. Aranżując to wnętrze, należy mieć na uwadze komfort każdego użytkownika, wysoką funkcjonalność wnętrza, a jednocześnie jego estetyczną prezencję.

Meble do pokoju dziennego

Podstawą w każdym salonie są wygodne miejsca do relaksu, oglądania telewizji, picia porannej kawy, czytania książek, rozmów z bliskimi. Dostępne na rynku sofy do salonu dają szansę znalezienia idealnego mebla wypoczynkowego. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie, musisz ustalić, czy będzie służył jedynie do siedzenia, nocami będzie zastępować Ci łóżko, czy może przyjmie raz na jakiś czas nocujących u Ciebie gości.

Kolejną ważną kwestią jest wielkość i kształt kanapy. Możesz sobie pozwolić na duży narożnik, małą sofkę, czy może marzą Ci się dwie usytuowane na wprost siebie?

Poza sofą, w kąciku wypoczynkowym przyda się również komfortowy fotel, pufy do siedzenia i niski stolik kawowy. Ciekawym gadżetem, który ostatnio stał się prawdziwym hitem tarasów, balkonów, a także właśnie wnętrz jest huśtawka gniazdo lub tzw. krzesło brazylijskie.

Wśród standardowych mebli do pokoju dziennego należy wymienić także szafkę RTV i regał lub komodę. Ostateczna ilość elementów wyposażenia wnętrza uzależniona jest przede wszystkim od wielkości pokoju oraz tego, jakie masz plany z nim związane. Jeśli nie posiadasz osobnego pomieszczenia na jadalnię, dobrze byłoby wygospodarować w salonie miejsce na stół i wygodne krzesła.

Akcesoria dekoracyjne do pokoju dziennego

Aby uzupełnić aranżację, koniecznie musisz zadbać o odpowiednie dodatki. Dużą rolę odgrywa obecność tekstyliów i dopasowane oświetlenie. Firany, zasłony, dywany, a także poduszki i koce w strefie wypoczynkowej nadadzą wnętrzu przytulnego klimatu.

Urządzając pokój dzienny, zadbaj o to, by znalazło się w nim kilka punktów świetlnych. Duże światło główne nie będzie wystarczające. Boczne lampki posłużą do stworzenia przyjemnej atmosfery relaksu, pozwolą się wyciszyć wieczorem i poczytać książkę.

W poszukiwaniu mebli i dodatków do salonu zajrzyj do sklepu YourHomeStory.com.pl. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz i to w atrakcyjnych cenach.