Uroczystość nadania Szkole Podstawowej nr 8 w Sanoku imienia Królowej Zofii

Uroczystość nadania Szkole Podstawowej nr 8 w Sanoku imienia Królowej Zofii

W piątek 13 maja  odbyła  się uroczystość nadania Szkole Podstawowej nr 8 w Sanoku imienia Królowej Zofii.

W 2017 roku Gimnazjum nr 2 im. Królowej Zofii w Sanoku przekształcone zastało w Szkołę Podstawową nr 8. W dniu 28 kwietnia bieżącego roku Rada Miasta Sanoka nadała szkole imię Królowej Zofii, historycznej patronki Gimnazjum Męskiego w Sanoku.

W Parafii Przemienienia Pańskiego odbyła się uroczysta msza z okazji tego wydarzenia. Po godzinie 11.15 dzieci, rodzice, nauczyciele, pedagodzy, władze miasta i zaproszeni goście mieli przyjemność uczestniczyć w ceremonii nadania imienia szkole.

Podczas uroczystości przedstawiono postacie znanych absolwentów gimnazjum. Należeli do nich między innymi: Jan Morawski, Jan Rajchel, Zdzisław Beksiński,, Ks. Zdzisław Peszkowski, Kazimierz Vetulani, Bronisław prugar-Ketling czy Julian Krzyżanowski.

Dyrektor Robert Zoszak dziękował wszystkim za lata współpracy, rodzicom za wspieranie szkoły a młodzieży za aktywność.

– To bardzo ważne, żeby dbać o najlepsze tradycje i bardzo się cieszę, że po stu latach od momentu, kiedy po raz pierwszy szkoła otrzymała imię królowej Zofii, dziś uczestniczyliśmy we wspaniałej ceremonii, która przypieczętowała tamten akt sprzed stu lat. Jeszcze raz gratuluję dyrektorowi Robertowi Zoszakowi, gratuluję radzie pedagogicznej oraz wszystkim uczniom, absolwentom i sympatykom Gimnazjum. Dziękuję państwu za szacunek dla historii i za propagowanie wartość jakże cennych dla ziemi sanockiej powiedział burmistrz Tomasz Matuszewski.

W Sanoku jest wiele miejsc, mających wieloletnią tradycję, jednak „Stara Szkoła” jest miejscem wyjątkowym.

Niewątpliwie szkoła podstawowa nr 8, nazywana przez sanoczan „Starą Szkołą”, która dziś po raz kolejny przyjmuje imię królowej Zofii, należy do tych miejsc. Ona jest jednym z najważniejszych ośrodków, w którym przez lata – już przez ponad wiek – kształcili się sanoczanie, tutaj rozwijali swoje zainteresowania, a wielu z nich wyruszało w świat, stając się wybitnymi profesorami, artystami, znanymi lekarzami, prawnikami, inżynierami. Całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 8 im. Królowej Zofii życzę zadowolenia z pracy, sukcesów, wspaniałych osiągnięć i tego, abyście nadal wpisywali się w najpiękniejszą tradycję naszego miasta – dodał burmistrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj