Premiera filmu „Śniła mi się połonina”

Sanocki Dom Kultury w Sanoku i Mazurkiewicz Produkcja Filmowa mają zaszczyt zaprosić na premierę filmu Roberta Żurakowskiego „ŚNIŁA MI SIĘ POŁONINA”, która odbędzie się w dniu 28 maja 2022 r. o godz. 18.00

Z ostatniej chwili:

Nie ma już możliwości rezerwacji miejsca na premierę filmu „Śniła mi się połonina” 28 maja w Sanockim Dom Kultury. Dobra wiadomość jest taka, że ze względu na ogromne zainteresowanie filmem będą dodatkowe seanse:
🟢03.06.2022. godzina 17.30 (cena biletu: 10 złotych)
🟢04.06.2022. godzina 17.00 (cena biletu: 10 złotych)
🟢05.06.2022. godzina 19.30 (cena biletu: 10 złotych).

Film opowiada historię twórcy bieszczadzkiego schroniska „Chatka Puchatka”. Ludwik Pińczuk przez pół wieku nadludzkim wysiłkiem budował swoją legendę i kult schroniska na  Połoninie Wetlińskiej. Nie tylko przetrwał w surowych warunkach ale zdołał zbudować Chatkę własnymi rękami. Spełnił swoje marzenie. Prowadził schronisko z fantazją i sercem. Tysiące ludzi: artyści i zwykli turyści wciąż powracali na Połoninę odnajdując tam swój dom.

„Lutek” zbudował świat dla siebie i innych od podstaw, tworząc wspólnotę ludzi, których jak magnes przyciągało życie na połoninie – bez wygód, za to z niepowtarzalną, górską atmosferą. Magia tego miejsca bliska jest każdemu, kto choć raz tam zawędrował. To świat dzikich Bieszczadów, skłaniający do refleksji nad ludzkim losem – trudnym, twardym ale pełnym smaku życiem.

Nic jednak nie trwa wiecznie. Film jest zapisem wyjątkowego momentu w dziejach Bieszczadów. Dokument zatrzymuje czas na chwilę przed brutalną utratą domu przez bohatera. To świat współczesny go zabiera. Chatka Puchatka zostanie za chwilę zburzona a w jego miejsce powstanie nowoczesny górski budynek. Kończy się pewna epoka, zaczyna kolejna. Co się stanie z magią tego miejsca, teraz, gdy Chatka Puchatka już nie istnieje? Oto historia o znalezionym i utraconym domu.

„Śniła mi się Połonina” (2022)

Reżyseria: Robert Żurakowski

Scenariusz: Małgorzata Mielcarek

Produkcja: Mazurkiewicz Produkcja Filmowa

Koprodukcja: Telewizja Polska S.A., Podkarpacki Regionalny Fundusz Filmowy, G&B Art

Film zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszów w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego.

Zwiastun filmu:

 

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z twórcami i bohaterami filmu.

Premierze będą towarzyszyły występy artystyczne i inne atrakcje.

UWAGA Ze względu na ograniczoną ilość miejsc  KONIECZNE JEST ZGŁOSZENIE swojej obecności drogą mailową na adres:    premieralutek@gmail.com    Po zgłoszeniu mailowym z podaniem nazwiska i imienia uczestnika otrzymacie Państwo POTWIERDZENIE mailowe, które oznaczać będzie REZERWACJĘ miejsca. Uwaga: Tylko otrzymanie maila Z POTWIERDZENIEM oznacza REZERWACJĘ miejsca.

Organizatorami wydarzenia są:  Sanocki Dom Kultury w Sanoku i Mazurkiewicz Produkcja Filmowa

Prosimy obserwować aktualizacje PROGRAMU ponieważ może on się wzbogacić o dodatkowe atrakcje.

Oficjalna strona filmu:

https://www.facebook.com/Luteklegendabieszczad

Koniecznie przeczytaj:

Śniła mi się Połonina…

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj