Otwarcie wystawy prac wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego

„Sanockie inspiracje”

Dziś odbyło się otwarcie wystawy prac wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sanoku. To już 23. prezentacja dorobku artystycznego podopiecznych SOSW. Wystawa jest  podsumowaniem wielomiesięcznego  projektu, którego pomysłodawczynią po raz kolejny była Katarzyna Bryt.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane we współpracy z Marianem Kraczkowskim – sanockim fotografikiem, zawodowo związanym z Muzeum Budownictwa Ludowego. Inspiracją artystycznych działań stała się wystawa Klubu Fotografików Sanockich prezentowana we wrześniu 2021 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku nosząca tytuł „Poszukiwania”.
Przewodnikiem młodzieży po wspomnianej wystawie był Marian Kraczkowski, który niezwykle ciekawie opowiadał o fotografiach i autorach. Narodził się wówczas pomysł przeprowadzenia warsztatów fotograficznych dla uczniów klasy 3c Szkoły Przysposabiającej do Pracy.  Spotkania odbywały się w czasie czwartkowych zajęć sztuki użytkowej.
– Wędrowaliśmy uliczkami Sanoka rozwijając pasję, kreatywność, doskonaląc umiejętności i ucząc się zasad kompozycji, poszukując inspiracji i ciekawych tematów fotograficznych. Serdecznie dziękujemy panu Marianowi za poświęcony czas i cenne lekcje fotografowania. Efekty naszych wspólnych działań będą mogli Państwo oglądać na wystawie – powiedziała Katarzyna Bryt.
Na wystawie można zobaczyć prace: Madzi, Damiana, Michała, Krystiana, Rafała i Pawła.
Więcej w najbliższym numerze TS.
Wystawa czynna w dniach 2 – 30 czerwca 2022 r. w godzinach pracy biblioteki, Galeria 20.
Serdecznie zapraszamy!