Odbył się III rajd rowerowy na rzecz promocji drogi rowerowej Velo San. FOTO, VIDEO

 

Odbył się III rajd rowerowy na rzecz promocji drogi rowerowej Velo SanW niedzielę 12 czerwca odbył się III rajd rowerowy na rzecz promocji drogi rowerowej Velo San Promo Tour 2022 Sanok – Solina. W przejeździe uczestniczyło 120 osób, 60 z Sanoka ale również z Krakowa, Rzeszowa, Krosna, duża grupa z GorliceBike, Ustrzyk Dolnych, Strzyżowa, Iwonicza, Biecza, Baszta Bikesport Lesko i Zahutynia. Trasa choć wymagająca, pokazujące uroki doliny rzeki San.

Odbył się III rajd rowerowy na rzecz promocji drogi rowerowej Velo SanW Sanoku rozpoczęto trasę  od przejazdu z parkingu Mosir Sanok na Rynek Galicyjski w Muzeum Budownictwa Ludowego. Potem nastąpiła mała przerwa na kolejne wspólne zdjęcie dla wszystkich uczestników, a następnie trasą doliny rzeki San udano się do Klasztoru Zagórz –  Centrum Kultury Foresterium skąd  rowerzyści przejechali do Leska, gdzie spotkali się  z burmistrzem Leska Adamem Snarskim. Kolejny przystanek to popularny Kamień Leski. Stamtąd rowerzyści obrali kierunek na Zwierzyń, Zaporę Wodną w Myczkowcach, a ostatecznie grupa dojechała do Soliny.

 

Odbył się III rajd rowerowy na rzecz promocji drogi rowerowej Velo SanPrzejechany teren był wymagający. Trasa biegła po drogach gruntowych, leśnych, częściowo publicznych z małym ruchem na trasie z kilkoma atrakcjami. Rowerzystom towarzyszyła  grupa serwisowa Rowery MADEJ, z której pomocy skorzysta kilku uczestników.

Na uwieńczenie trasy zorganizowano wspólny grill dla wszystkich uczestników w Karczmie Solina, podczas którego zawsze pozytywnie nastawiony do każdej wyprawy Łukasz Łagożny dzielił się swoimi wrażeniami z zrealizowanych wypraw.

Odbył się III rajd rowerowy na rzecz promocji drogi rowerowej Velo San– Kończy się dzień pełen wrażeń wszystkich uczestników, zmęczonych ale uśmiechniętych i mogę śmiało powiedzieć zachwyconych organizacją imprezy. Dziś można powiedzieć, że w Sanoku stawiamy również na turystykę rowerową inwestując w ścieżki pieszo-rowerowe. Tylko w ostatnich trzech latach powstało ich kilka kilometrów, a to dopiero początek. Już za niedługo rozpoczną się pierwsze działania prac przy budowie pierwszego 4,5 km odcinka Velo San droga rowerowa Sanok – Zagórz. Składam serdeczne podziękowania dla organizatorów czyli  Stowarzyszenia Łączy Nas Sanok, koordynatora Grzegorz Wilusz oraz Sanockiej Fundacji Rozwoju Sportu – napisał na swoim profilu społecznościowym burmistrz Tomasz Matuszewski, który był również uczestnikiem wyprawy. 

Odbył się III rajd rowerowy na rzecz promocji drogi rowerowej Velo San– Velo San Promo Tour 2022 Sanok – Solina za nami. Było po prostu super! Atmosfera rowerowego świetna, 120 rowerzystów! Rewelacyjna pogoda, urozmaicona trasa tematyczna z rzeką San w tle, którą przekraczaliśmy mostem lub brodem 6 razy. Dzięki uprzejmości dyrektora Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku pana Jerzego Ginalskiego peleton przejechał przez teren Skansenu. Po drodze wzgórze klasztorne w Zagórzu, przejazd przez Lesko, Kamień Leski, Zwierzyń, wzdłuż jeziora Myczkowieckiego do Karczmy Solina na piknik rowerowy. 51 km trasę pokonali prawie wszyscy! To była najlepsza promocja trasy rowerowej Velo San – zrelacjonował wycieczkę koordynator Grzegorz Wilusz. 

– Poza promocja, która była głównym celem, liczyła się atmosfera samej wycieczki. Uczestnicy podkreślali, że takie rajdy powinny być organizowane częściej. Mimo przejechania pięć dziesięciu kilometrów, wszyscy choć zmęczeni byli zadowoleni. Ważną częścią takich rajdów jest możliwość poznania osób o podobnej pasji i wspólna integracja – dodał Radosław Wituszyński, uczestnik rajdu.

Podczas wycieczki nie obyło się bez drobnych „wypadków”. Jedna z uczestniczek wpadła do rzeki, jednak stwierdziła, że jest znakomita okazja do kąpieli, co też uczyniła, a później miała jeszcze siłę do tańców przy ognisku.

ew