Plan Zrównoważonej Mobilności ma pozwolić na osiągnięcie ogólnego celu, jakim jest poprawa dostępności i zapewnienie wysokiej jakości zrównoważonej mobilności dla wszystkich mieszkańców. Dla obszaru Gminy oraz Miasta Sanok i jego obszaru funkcjonalnego zdiagnozowano dotąd w różnych dokumentach strategicznych szereg mocnych stron i zarazem wyzwań w różnych dziedzinach życia. Wspomnieć należy m.in. o zmieniającym się najbliższym otoczeniu – planowaniu przestrzennym, coraz lepszych warunkach środowiskowych, wzrastającym poczuciu bezpieczeństwa czy chociażby wielu atutach związanych z edukacją i kulturą. Po drugiej stronie pojawiają się problemy z mobilnością tj. między innymi transportem zbiorowym, parkowaniem, infrastrukturą rowerową i pieszą. TWÓJ GŁOS MA ZNACZENIE !!! Jedną z idei SUMP jest dążenie do stworzenia miast, obszarów 15 minutowych, to znaczy, ulubiona kawiarnia, cukiernia, park, sklep, przedszkole, przychodnia czy wreszcie miejsce pracy są w zasięgu zaledwie 15- minutowego spaceru. Tak w skrócie można ująć zyskujący na popularności nurt urbanistyczny „miast 15-minutowych”. Wywodząca się z Francji koncepcja zakłada taką organizację miast czy też osiedli mieszkaniowych, że wszystkie obiekty służące zaspokojeniu podstawowych potrzeb znajdują się w zasięgu 15 minut pieszo lub ewentualnie rowerem, bez konieczności korzystania z samochodu. Przy tworzeniu Planu Zrównoważonej Mobilności dla obszaru Gminy oraz Miasta Sanok i jego obszaru funkcjonalnego będziemy rozpatrywać, także inne idee i koncepcje, które docelowo mają poprawić jakość życia w naszych miejscowościach. Dlatego jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w ankiecie, która pomoże zdiagnozować występujące problemy dotyczące transportu oraz pozwoli lepiej planować jego dalszy rozwój. Poniżej link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd00sHxo3Kxl2gCoiA35lgkPz2zjl7JWbC43ODOlqLs0PbR2A/viewform?usp=sf_link Ankiety można wypełniać do dnia 11.07.2022

Wypełnij ankietę, weź aktywny udział przy tworzeniu Planu Zrównoważonej Mobilności 2030+

\

Plan Zrównoważonej Mobilności ma pozwolić na osiągnięcie ogólnego celu, jakim jest poprawa dostępności i zapewnienie wysokiej jakości zrównoważonej mobilności dla wszystkich mieszkańców. Dla obszaru Gminy oraz Miasta Sanok i jego obszaru funkcjonalnego zdiagnozowano dotąd w różnych dokumentach strategicznych szereg mocnych stron i zarazem wyzwań w różnych dziedzinach życia.

 

Wspomnieć należy m.in. o zmieniającym się najbliższym otoczeniu – planowaniu przestrzennym, coraz lepszych warunkach środowiskowych, wzrastającym poczuciu bezpieczeństwa czy chociażby wielu atutach związanych z edukacją i kulturą. Po drugiej stronie  pojawiają się problemy z mobilnością tj. między innymi transportem zbiorowym, parkowaniem, infrastrukturą rowerową i pieszą.
TWÓJ GŁOS MA ZNACZENIE !!!
Jedną z idei SUMP jest dążenie do stworzenia miast, obszarów 15 minutowych, to znaczy, ulubiona kawiarnia, cukiernia, park, sklep, przedszkole, przychodnia czy wreszcie miejsce pracy są
w zasięgu zaledwie 15- minutowego spaceru.  Tak w skrócie można ująć zyskujący na popularności nurt urbanistyczny „miast 15-minutowych”. Wywodząca się z Francji koncepcja zakłada taką organizację miast czy też osiedli mieszkaniowych, że wszystkie obiekty służące zaspokojeniu podstawowych potrzeb znajdują się w zasięgu 15 minut pieszo lub ewentualnie rowerem, bez konieczności korzystania z samochodu.
Przy tworzeniu Planu Zrównoważonej Mobilności dla obszaru Gminy oraz Miasta Sanok i jego obszaru funkcjonalnego będziemy rozpatrywać, także inne idee i  koncepcje, które docelowo mają poprawić jakość życia w naszych miejscowościach.
Dlatego jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w ankiecie, która pomoże zdiagnozować występujące problemy dotyczące transportu oraz pozwoli lepiej planować jego dalszy rozwój.

Poniżej link do ankiety:
 

Ankiety można wypełniać do dnia 11.07.2022

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj