CBŚ na Sosenkach!

CBŚ na Sosenkach? Tak, to możliwe. Dziś w ramach ćwiczeń symulacyjnych zdarzenia masowego między innymi służby CBŚ pomagały w „rozbrojeniu” fabryki amfetaminy.

Niektórych mogły zdziwić większe ilości policji, karetek, wozów strażackich na sanockich ulicach. Słychać było również strzały. To właśnie na Sosenkach odbywały się ćwiczenia. Ćwiczenia były praktycznym punktem seminarium, które odbyło się wczoraj w auli Centrum Sportowo-Dydaktycznego Uczelnia Państwowa w Sanoku. Praktyczne, wewnętrzne ćwiczenia dotyczyły jednostek Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Górskiego, Tatrzańskiego i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Symulowano „rozbicie” fabryki amfetaminy, ucieczkę przestępców z bronią ostrą i bez broni, wypadek samochodowy, tropienie przestępców z użyciem psów. Ciąg dalszy trwa na sanockim SOR-ze, gdzie symulowany jest napad z bronią.

Ćwiczenia takie odbywają się każdego roku i są niezwykle istotne dla poczucia naszego bezpieczeństwa. Tegoroczne ćwiczenia odbyły się pod hasłem Hasłem tegorocznych ćwiczeń jest : „ALERT MCI – Sanok 2022. Współdziałanie służb, podmiotów i instytucji w zdarzeniu masowym”

Inicjatorem ćwiczeń jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku oraz Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SPZOZ w Sanoku pod patronatem Starostwa Powiatowego w Sanoku, a współorganizatorami są:

1. Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku,
2. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie – Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego,
3. Dyspozytornia Medyczna w Rzeszowie,
4. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie,
5. Centralne Biuro Śledcze Policji w Rzeszowie,
6. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku,
7. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie,
8. Komenda Powiatowa Policji w Sanoku,
9. Komenda Powiatowa Policji w Lesku,
10. Ochotnicza Straż Pożarna w Niebieszczanach,
11. Ochotnicza Straż Pożarna w Olchowcach,
12. Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe,
13. Państwowa Straż Rybacka.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj