Tournee Sanockiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Avanti zakończone I miejscem

 

Wakacje dla Sanockiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej AVANTI i mażoretek rozpoczęły się nadzwyczaj pracowicie. Przez trzy weekendy młodzi artyści odbywali swoje  podróże festiwalowe.

Pierwszym punktem prezentacji dorobku artystycznego orkiestry była malownicza miejscowość Suchowola w województwie podlaskim. To tam w dniach 18–19 czerwca br. trwała XX Europarada Orkiestr Dętych.

Orkiestra Avanti zaprezentowała się obok m.in. orkiestry Mykanów, Białystok, Wasilków, Zambrów. Pokaz umiejętności muzycznych i tanecznych zdobył sympatię licznej publiczności. Musztra paradna w wykonaniu sanockiej orkiestry wywołała entuzjazm i mocny aplauz.

Po powrocie był czas na szybkie przepakowanie walizek, aby już 24 czerwca wyruszyć na kolejną muzyczno–taneczną ucztę. Tym razem na Festiwal Orkiestr Dętych w Świeciu w województwie kujawsko-pomorskim.

SMOD i tym razem zachwyciła zgromadzonych pokazem musztry paradnej podczas „Nocnego Show”, a w kolejnych dniach występami i koncertami w rytmach muzyki filmowej, rozrywkowej i klasycznej.

Po „rozgrzewce” w Suchowoli i Świeciu nadszedł czas na zmagania konkursowe. Tak oto 30 czerwca MOD Avanti wyruszyła na Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych do Cheb w Czechach. Sam festiwal  FIJO CHEB trwał od 30 czerwca do 3 lipca. Była to już 24. edycja Festiwalu Wiatru Fijo 2022.

Łącznie swój talent prezentowało 12 orkiestr z różnych zakątków Europy, m.in. z Anglii, Węgier, Słowacji, Włoszech, Szwecji, Holandii oraz 5 orkiestr czeskich. Konkurs Festiwalu obejmował pokazy musztr paradnych oraz prezentacje orkiestr w przemarszu.

To właśnie w tej dziedzinie, mimo ogromnej konkurencji Sanocka Młodzieżowa Orkiestra Dęta Avanti stanęła na najwyższym podium, zdobywając głosami jury I miejsce Festiwalu Orkiestr Dętych Fijo Cheb.

Serdecznie gratulujemy  tak wielkiego osiągnięcia i dziękujemy za godne reprezentowanie Polski i miasta Sanok na arenie międzynarodowej. Życzymy dalszej owocnej pracy i powodzenia, bowiem już na początku sierpnia tego roku Orkiestra Avanti wyjeżdża na festiwal do Francji, a we wrześniu reprezentować nas będzie w Niemczech.