„Mamy MISS” – gospodynie z KGW w Wujskiem wyróżnione

KGW w Wujskiem, jako jedyne koło z gminy Sanok, wzięło udział
w wojewódzkich elimanacjach ogólnopolskiego festiwalu kół gospodyń wiejskich ”POLSKA OD KUCHNI” w województwie podkarpackim, który odbył się 07.08.2022 w Stalowej Woli. W tym roku tematem przewodnim festiwalu było wesele i obrzędy weselne.

Nasze koło zostało nagrodzone w następujących konkurencjach:

– I miejsce Miss wdzięku 45+(nagroda publiczności) dla P. ANNY TRZNADEL
– wyróżnienie Miss wdzięku do 45 dla P. ALEKSANDRY STACH.
– wyróżnienie w konkursie artystycznym za przyśpiewki weselne „Ciotka
z Ameryki” dla P. JANINY KOBIAŁKA wraz z zespołem.

Poza udziałem w w/w konkursach KGW WUJSKIE brało udział także w konkursie kulinarnym z Korowajem Weselnym przygotowanym przez P. Agnieszkę Pastuszak oraz w konkursie Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa. Całe koło bardzo zaangażowało się w przygotowanie wypieków i przysmaków weselnych i regionalnych. Nasze stoisko cieszyło się dużą popularnością wśród uczestników festiwalu. Dzięki powyższym osiągnięciom naszego koła, bierzemy udział w Ogólnopolskim finale „ Polska od Kuchni” który odbędzie się w dniu 01.10.2022 na stadionie narodowym w Warszawie.

W dniu 14.08.2022 w programie pt. ”Pytanie na śniadanie” odbędzie relacja z tego wydarzenia. Przy tej okazji pragniemy bardzo podziękować Gminie Sanok z panią wójt Anna Hałas, pani Sołtys Wsi Wujskie P. Agnieszka Pastuszak za okazane wsparcie i zaangażowanie. Szczególne podziękowania dla Salonu Sukien ślubnych MARGO w Sanoku, które nieodpłatnie udostępniło 3 suknie ślubne, w których prezentowały się nasze piękne Panie.

materiały nadesłane