Zakończenie lata – moc niezapomnianych wspomnień

 

To było niezapomniane sportowo-muzyczne zakończenie lata na sanockim Rynku. Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji. Koncerty, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, przejażdżki motocyklowe, dmuchańce, warsztaty plastyczne, pokaz sprzętu pożarniczego. Wiele emocji, szczególnie wśród kibiców wywołała prezentacja drużyny hokejowej Marma Ciarko STS Sanok. Weekend zakończył się z przytupem, na rockowo. Gwiazdą niedzielnego koncertu był legendarny zespół punkowo-rockowy KSU, który porwał sanocką publiczność.

 

Zakończenie lata trwało dwa dni – 20 i 21 sierpnia. Sanocki Rynek przyciągnął całe rodziny, które chętnie uczestniczyły w wydarzeniu. Impreza rozpoczęła się w sobotę od turnieju unihokeja z młodzieżową drużyną hokejową Niedźwiadki. Na stoiskach promocyjnych sprzęt zaprezentowali OSP KSRG Sanok – Olchowce, WOT i WCR Sanok. Odbyły się również licytacje na rzecz drużyny hokejowej. Energy Fitness Club przygotowało konkursy sprawnościowe. Chętni mogli zatańczyć popularną zumbę. Street Autonomy Salon Sanok przygotowało specjalny pokaz technik bokserskich, natomiast Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku zaprezentowało  pokaz ratownictwa medycznego. To był dopiero początek atrakcji. Kolejna odsłona zakończenia lata rozpoczęła się od koncertu Piotra Rogalika Rogala, następnie na scenie pojawił się zespół HardSound. Po koncertach odbył się mecz finałowy turnieju unihokeja oraz licytacje na rzecz hokeja. Punktualnie o 20 zaprezentowano drużynę hokejową Marma Ciarko STS Sanok, która niebawem rozpocznie sezon. Na koniec odbył się koncert zespołu Need For Strings. Smyczkowo-rockowe dźwięki rozgrzały publikę i zapewniły niezapomniane emocje. Niedziela to kolejny dzień niezapomnianych wrażeń, który rozpoczął się od mszy świętej w kościele pw. Przemienienia Pańskiego, podczas której homilię wygłosił ks. bp Edward Kawa, biskup pomocniczy Archidiecezji Lwowskiej. Tuż po niej w pochodzie, któremu przewodniczyła Sanocka Młodzieżowa Orkiestra Dęta -Avanti uczestnicy przeszli na sanocki Rynek, gdzie podczas rodzinnego festynu zapewniono dzieciom wiele atrakcji m.in.: występy muzyczne, pokazy sportowe i akrobatyczne, a także sprzętu gaśniczego. Malowanie twarzy i dmuchane zjeżdżalnie jak zwykle przyciągały najmłodszych uczestników. Wszystkie atrakcje towarzyszyły ogólnopolskiej akcji Akademia Caritas Dzieciom Ogólnopolski Finał Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”. Tegoroczne edycja została zainagurowana w Sanoku.  Rozdanych zostało 500 tornistrów dla pierwszoklasistów ze szkół podstawowych w Sanoku, z czego 150 otrzymały dzieci z Ukrainy. Do uczniów w całej Polsce trafi 10 tys. wyprawek szkolnych, z tego ok. 4 tys. otrzymają dzieci ukraińskie, a także z Białorusi i Litwy.

– Pokazaliśmy dziś na Rynku to, co w Sanoku najcenniejsze – nasz kapitał społeczny – a relacja z tych wydarzeń została wyemitowana na całą Polskę. Jestem dumny z potencjału naszego miasta. Dlatego z tego miejsca dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia, czy to występując na scenie, czy przeprowadzając warsztaty. Organizacje sportowe, charytatywne, edukacyjne i kulturalne zaprezentowały swoje umiejętności, poświęciły swój czas, by uświetnić 14. edycję akcji „Tornister pełen Uśmiechów”, imprezy towarzyszącej Akademii Caritas Dzieciom. Dziękuję ks. dyrektorowi Arturowi Jańcowi, za sprawą którego współpraca miasta Sanoka z przemyską Caritas układa się znakomicie, co przyczyniło się do organizacji tego rodzinnego eventu. Już za godzinę zapraszam na wieczorne koncerty – powiedział Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka.

 

Zakończenie lata – moc niezapomnianych wspomnieńJednak to nie koniec atrakcji. Na Ryku odbył się występ UKS Spartanie oraz Motoriada Sanocka 2022. Dzieci mogły przejechać się  motocyklami i quadami. O podniebienie zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Leszczawce. Niedziela zakończyła się z przytupem, na rockowo. Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół Jacek i Placek, który przypomniał największe przeboje takich zespołów jak Dżem czy Lady Pank. Gwiazdą wieczoru był legendarny zespół punkowo-rockowy KSU, który porwał do wspólnej zabawy sanocką publiczność. Zespołowi towarzyszył na scenie sanocki zespół Matragona.

 

–  Sporo się działo w ostatnich dniach na sanockim Rynku. Cieszę się, że tak wielu sanoczan wzięło udział w symbolicznym zakończeniu lata, bo przecież jeszcze tydzień wakacji przed nami. I właśnie, by pozytywnie naładować baterie na te ostatnie tchnienie wakacji, dzięki współpracy z wieloma środowiskami ułożyliśmy program tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najważniejszą wartością była integracja. Wielką radość sprawiło mi uczestnictwo całych rodzin w zaproponowanych wydarzeniach. Nie inaczej było podczas wieczornych koncertów. Najpierw Jacek i Placek, by później na scenie mogła wystąpić legenda punk rocka KSU. Publiczność dopisała, a wspólne śpiewanie największych przebojów dała wyraz uznania dla twórczości tego naszego, bo przecież bieszczadzkiego zespołu. Dziękuję za wspólnie spędzony czas, za zabawę – podsumował zakończenie lata Tomasz Matuszewski.

Lato się jeszcze nie skończyło. Być może kolejne koncerty zostaną zorganizowane w przyszłym roku, na co z pewnością czeka wiele osób.

dcz