Modernizacja hali widowiskowo- sportowej Arena SanokModernizacja hali widowiskowo- sportowej Arena Sanok

Kolejny ważny krok do pełnej modernizacji hali widowiskowo- sportowej Arena Sanok i jej niezbędnego zaplecza

W tym roku przeznacza się na ten cel 2 546 680,63 zł.

– Dziś (6 września) podpisaliśmy kolejną umowę tym razem na wykonanie i dostarczenie rolby, która jest potrzebna do utrzymania lodu na najwyższym poziomie, tak aby zapewnić bezpieczeństwo zawodnikom i osobom korzystającym z tafli lodowiska. Koszt całkowity rolby to 1️ 084 832 zł, kwota dofinansowania, jaką na ten cel otrzymaliśmy z Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego to 4️00 000 zł. Przed nami wiele sportowych imprez, oprócz długiego sezonu hokejowego i rozgrywek ligowych młodszych grup a także planowanych zawodów dla innych dyscyplin, jesteśmy organizatorami XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych – Podkarpackie 2023 Przypomnę, że zakończyliśmy w dużej części modernizację sanockiej Areny za kwotę 1 461 848,63zł. Sanocka Arena Sanok jako jedna z pierwszych w Polsce wzbogaciła się o najnowocześniejsze bandy, z których część będzie podświetlanych. Modernizacja ta przyczyni się do poszerzenia wachlarza działań promocyjnych, które będziemy realizować w związku z rozgrywkami. Na podświetlonych bandach lepiej będą eksponowane reklamy sponsorów i liczymy, że zachęci to do jeszcze większego wspierania naszych hokeistów. Jest to kolejna ważna inwestycja w Arenie, po tym jak w ubiegłym roku wyremontowaliśmy szatnie za kwotę niemal 225 000 zł. -–powiedział burmistrz TomaszMatuszewski.

W ostatnim czasie złożony został również wniosek do MSiT na dalszą modernizację Areny sanockiej o łącznej wartości 5 000 000 mln zł. Powyższa kwotę ma się  przeznaczyć na wymianę oświetlenia, klimatyzacji, montaż centralnego telebimu oraz wymianę krzesełek.

– Powrót drużyny Marma Ciarko STS Sanok do rozgrywek Polska Hokej Liga obliguje nas, by z należytą starannością zadbać również o ten obiekt, tak by spełniał wszystkie wymogi International Ice Hockey Federation (IIHF) na Lodzie oraz wytycznych PZHL – dodał burmistrz.

Zamontowano kompletny system band lodowiska wraz z boksami dla hokeistów, sędziów, ławkami kar, bramą wjazdową dla rolby, furtką dla łyżwiarzy i drzwiami dla hokeistów. W czterech miejscach zostały zamontowane bandy z wyświetlaczami LED. Oszklenie band jest wykonane z wysoko udarowego akrylu, utwardzonego powierzchniowo, o dużej odporności na zarysowania, co umożliwi transmisję telewizyjną także poprzez szyby. Rolba jest bardzo ważnym elementem wyposażenia hali – jej sprawność i wysoka jakość to przede wszystkim bezpieczeństwo osób korzystających z obiektu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj