Zakorkowana Kościuszki – trwa przebudowa sieci wodociągowej

19 września rozpoczęły się prace związane z przebudową sieci wodociągowej przy ul. Kościuszki. Ulica została wyłączona z ruchu drogowego. Centrum miasta lepiej omijać szerokim łukiem, bowiem tworzą się korki. Zmieniony został również rozkład jazdy autobusów miejskich, które mają niestety częste opóźnienia. Pierwszy etap prac ma zakończyć się 7 października, zatem kierowcy oraz piesi muszą uzbroić się w cierpliwość.

Prace będą realizowane dwuetapowo. Pierwszy etap dotyczy ulic: od skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Sikorskiego. Roboty rozpoczęły się 19 września i mają zakończyć się 7 października. W tym okresie autobusy skierowane zostaną na objazdy ulicami Sienkiewicza i Słowackiego do świateł obok SP nr 2. Wyłączone z użytku będą przystanki na ul. Rymanowskiej, a uruchomiony zostanie przystanek na ul. Słowackiego – zatoka przystankowa w pobliżu SP nr 2. Ponadto autobusy linii „1” i „3A” jadąc od ronda Beksińskiego pojadą ul. Słowackiego, a następnie autobus linii „1” zatrzyma się przy Galerii Sanok, a autobus linii „3A” skręci w ulicę Sienkiewicza w kierunku ulicy 800-lecia (ominięcie przystanku Sienkiewicza). Drugi etap obejmuje ulice: od skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Mickiewicza do skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Sienkiewicza. Prace rozpoczną się 10 października, a zakończą 30 listopada. Autobusy wszystkich linii jadące od ulicy Jagiellońskiej do przystanku Kościuszki Poczta pojadą ulicami: Konarskiego – 800-lecia – Sienkiewicza. Na ulicy Kościuszki uruchomiony zostanie tymczasowy przystanek w kierunku Dąbrówki na wysokości budynku Kościuszki 34. Autobusy wszystkich linii jadące od ulicy Rymanowskiej skręcą w ulicę Sienkiewicza – w miejsce przystanku Kościuszki SDH zatrzymywać się będą na przystanku Sienkiewicza – a następnie powrócą na swoją trasę.

– Roboty będą prowadzone zgodnie z opracowanym i zatwierdzonym projektem zmiany organizacji ruchu przy całkowitym zamknięciu ww. odcinków drogi dla ruchu kołowego.
Prosimy kierowców o stosowanie się do wprowadzonego oznakowania. W związku z prowadzonymi pracami montażowymi wystąpią przerwy w dostawie wody do budynków zlokalizowanych przy ul. Kościuszki na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Sikorskiego. O terminie planowanych przerw w dostawie wody będziemy informować na bieżąco w miarę postępu robót. Za utrudnienia przepraszamy! – czytamy w komunikacie Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.