Dwujęzyczne przedszkole – w Sanoku rusza innowacyjny program

„Dwujęzyczni od przedszkola” to innowacyjny program realizowany w br. szkolnym przez Podkarpackie – serwis samorządu województwa. Bierze w nim udział 25 przedszkoli z Podkarpacia, od września jest nim objęty również jeden oddział w Przedszkole nr 3 w Sanoku.

W pozostałych placówkach od października wszystkie przedszkolaki będą uczyć się języka angielskiego w całym cyklu kształcenia, zatem obejmie on 1088 dzieci w 45 oddziałach. Sanok to jedyne miasto na Podkarpaciu całkowicie objęte tym programem.

Celem programu jest rozwój kompetencji językowych i wychowanie do dwujęzyczności dzieci uczęszczających do przedszkoli już od najmłodszych lat.
Realizacja nauczania języka angielskiego w przedszkolach będzie odbywała się w formie zabawy, równolegle do zdobywania kompetencji w języku polskim. Jest to ważny program wspierający kształcenie językowe sanoczan już od najmłodszych lat. Dzieci będą uczyć się j. angielskiego w najbardziej naturalny, kontekstowy sposób. Dwujęzyczność daje wiele korzyści tak dla intelektu, psychiki jak i zdrowia dziecka, które zdobywa wiedzę i umiejętności, utrwalane szybko i efektywnie. Poprawia koncentrację, wpływa na lepszą podzielność uwagi oraz pamięć, pogłębia wrażliwość kulturową i społeczną, rozwija zdolności analityczne i empatyczne.
Dwujęzyczne dzieci, a później dorośli, osiągają lepsze wyniki w nauce, mają większe możliwości adaptacji społecznej i kulturowej. System integruje nauczycieli wychowania przedszkolnego, anglistów i rodziców, wyposażając wszystkich w odpowiednią wiedzę i narzędzia.

Źródło: UM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj