Tabletki na pamięć

Tabletki na pamięć

Styl życia nie pozostawia nam wiele czasu na odpoczynek i regenerację. Coraz bardziej pędzimy, musimy przyswajać ogromną liczbę informacji. Trudno się dziwić, że (zwłaszcza w okresie intensywnej nauki lub wytężonej pracy) często miewamy problemy z pamięcią i koncentracją. Warto więc rozważyć stosowanie specjalistycznych preparatów aptecznych, wspierających funkcje poznawcze.

Na koncentrację wpływa również miażdżyca naczyń krwionośnych, nadpobudliwość ruchowa i wiele innych schorzeń. Tabletki na pamięć dla seniora znacząco poprawią krążenie i natlenienie mózgu, a więc i wpłyną na polepszenie sprawności całego układu nerwowego. Informacje o tym, co zawierają kapsułki na pamięć, znajdziesz w dalszej części tekstu.

Zachęcamy do lektury!

Przyczyny problemów z koncentracją i pamięcią

Kłopoty z pamięcią mogą mieć różne podłoże. Do tego stanu często przyczynia się stres i zmęczenie. Bywa też, że problemy z koncentracją są objawem poważnych schorzeń neurologicznych. Z reguły zdolność koncentracji pogarsza się naturalnie z wiekiem. Mózg potrzebuje wówczas więcej czasu na przeanalizowanie docierających do niego bodźców i odtworzenie wydarzeń z przeszłości. Takie otępienie może być spowodowane m.in. niedokrwieniem pewnych obszarów tkanki mózgowej.

Tabletki na pamięć i koncentrację – co zawierają?

Poniżej lista najważniejszych składników.
• Witamina B6 – zbyt małe stężenie tej witaminy w organizmie, powoduje przedwczesne starzenie się komórek nerwowych, co może doprowadzić nawet do depresji.
• Witamina PP – jej niedobór prowadzi do zaburzeń skupiania uwagi i szybkiego kojarzenia. Pośrednio przekłada się to na stan pamięci.
• Witamina B1 – bezpośrednio wpływa na jakość przekazywania impulsów nerwowych. Niedobór upośledza tę funkcję, osłabiając sprawność całego układu nerwowego.
• Cynk – ważny pierwiastek wspomagający koncentrację, którego nie może zabraknąć w diecie. W naturalny sposób dostarczysz go, spożywając m.in. fasolę, orzechy lub ostrygi.
• Magnez – prócz wspomagania koncentracji, jego cechą jest łagodzenie napięcia i stresu. Aby mieć pewność, że nie zabraknie go w diecie, spożywaj pieczywo pełnoziarniste zamiast białego oraz pij dużo mleka, jogurtów i kefirów.
• Potas – odpowiada za właściwe natlenienie mózgu i wspomaga prawidłowe funkcjonowanie nerwów. Największe jego stężenie znajdziesz w pomidorach, orzechach, bananach, porzeczkach i roślinach strączkowych.
• Żelazo – to nośnik tlenu, podróżującego wraz z krwią po organizmie. Stosuj dietę bogatą w czerwone mięso, wątróbkę, warzywa strączkowe, kasze oraz suszone owoce.
• Fosfor – poprawia nie tylko pamięć, ale też nastrój. Duże dawki fosforu zawierają sery, mięso i ryby.

Kapsułki na koncentrację – jak stosować?

W przypadku leków i preparatów leczniczych nadrzędną kwestią zawsze jest przestrzeganie zaleceń producenta lub lekarza. Przedawkowanie, nawet pozornie nieszkodliwego produktu, może się okazać niebezpieczne dla organizmu. Z reguły jednak odpowiednie dawkowanie to 1-3 kapsułek dziennie. Pamiętaj, aby włączając tabletki na pamięć, wprowadzać również zmiany w życiu codziennym. Na lepszą koncentrację wpływa bowiem też duża dawka ruchu oraz odpowiednia długość i jakość snu.

Kapsułki na pamięć – cena

Ceny preparatów wspierających pamięć i koncentrację są bardzo zróżnicowane. Z reguły mieszczą się w przedziale od kilku do kilkudziesięciu złotych, możesz zatem niewielkim kosztem zapewnić swojemu mózgowi składniki, których potrzebuje do tego, by sprawnie działać do późnej starości.

Tabletki na koncentrację – apteka internetowa

Dobrze zaopatrzona apteka online, taka jak https://www.apteka-melissa.pl/ to miejsce, w którym znajdziesz skuteczne tabletki na koncentrację dla dzieci i dorosłych. Przed zażyciem danego preparatu zapoznaj się z informacjami, umieszczonymi na ulotce. Nie daj się zaskoczyć problemom podeszłego wieku. Postaw na sprawny umysł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj