Rozpoczęło się 3. Forum Gospodarcze

W Uczelni Państwowej im. Jana Grodka rozpoczęło się 3. Forum Gospodarcze. Jego tematem jest rozwój gospodarczy Sanoka. Forum daje możliwość wymiany doświadczeń środowisk biznesu i samorządu, jego celem jest wypracowanie modelu współpracy, który korzystnie wpłynie na rozwój miasta i regionu.

Gośćmi 3. Forum Gospodarczego są przede wszystkim przedsiębiorcy. Przez dwa dni w sali widowiskowo-sportowej Uczelni można obejrzeć imponująca ekspozycję osiągnięć lokalnych firm – swoje stoiska prezentuje ponad 40 wystawców.

Wśród obecnych na 3. Forum są m.in. Małgorzata Jarosińska-Jedynak sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Jolanta Sawicka wicewojewoda podkarpacka, Eliza Dzwonkiewicz Konsul Generalny RP we Lwowie, Tomasz Kowal wicekonsul Konsulatu Generalnego RP we Lwowie i Akira Tajima radca ambasady Japonii.

W inauguracyjnym wystąpieniu burmistrz Tomasz Matuszewski powitał gości i przedstawił najważniejsze inwestycje realizowane w mieście. Mówił m.in.: „Przedsiębiorcy stanowią dziś fundament rozwoju lokalnej społeczności i z tą świadomością w Sanoku dążymy do zrównoważonego rozwoju za sprawą dobrej współpracy z przestrzenią biznesu. W naszym mieście swoje siedziby mają wiodący światowi producenci przemysłu motoryzacyjnego, gumowego, ceramicznego, drzewnego, ale także wiele mniejszych podmiotów z powodzeniem funkcjonujących od dekad i takie, które w przeciągu kilku lat stały się objawieniem na międzynarodowym rynku”.

W programie Forum są panele dyskusyjne, których tematy to: „Potencjał inwestycyjny miast pogranicza w Euroregionie w obliczu nowej rundy strategicznej”, „Wyzwanie samorządów dotyczące obszarów ciepłownictwa i energetyki”, „Biznes na Wysokich Obcasach. Osiągniecia i sukcesy Polek”.

Rozdane zostaną też Nagrody 3. Forum Gospodarczego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj