W Sanoku trwa wizyta delegacji z Japonii

 

W Sanoku trwa wizyta delegacji z JaponiiTrwa czterodniowa wizyta w Polsce delegacji jednej z japońskich firm, będących zainteresowanym wdrażaniem projektu wodorowego w naszym mieście.

 

W Sanoku trwa wizyta delegacji z JaponiiWczoraj (8 listopada) przedstawiciele firmy odwiedzili Sanok, aby spotkać się z władzami Miasta oraz zapoznać się z infrastrukturą ciepłowniczą i wodociągową. Wizyta rozpoczęła się od spotkania z Burmistrzem Sanoka Tomaszem Matuszewskim, który m.in. przedstawił plany Miasta dotyczące realizacji inwestycji w technologie wodorowe. Następnie, Prezes Zarządu SPGK Krzysztof Jarosz, oprowadził delegację z Japonii po obiektach należących do Spółki, m.in. Zakład Ciepłowniczy oraz Oczyszczalnię Ścieków w Trepczy, aby zapoznać zainteresowanych posiadanymi zasobami i przedstawić potencjał regionu w tworzeniu zielonego wodoru.

W Sanoku trwa wizyta delegacji z Japonii

W programie wizyty znalazł się również punkt związany z dziedzictwem i kulturą Sanoka.  Goście odwiedzili Muzeum Historyczne, w tym kolekcję obrazów Mistrza Zdzisława Beksińskiego.

 

Firm japońska jest kolejnym ważnym potencjalnym partner w planowanym Projekcie Wodorowym, której wiedza i doświadczenie jest bezcenne dla będących w toku przygotowań do jego realizacji. Wizyta w Sanoku jest następstwem deklaracji chęci przystąpienia do inwestycji.