MiPopołudnie pełne wzruszeń – wieczór kolęd w SP 8

Dziś dzieci polskie i ukraińskie zaprosiły gości, rodziców, dziadków, nauczycieli, włodarzy miasta i przedstawicieli duchowieństwa prawosławnego i rzymsko katolickiego na wspólne kolędowanie. Ponad godzinne przedstawienie było przyczyną wielu wruszeń dla obecnych.

Dzieci z pomocą nauczycieli przygotowały inscenizację narodzenia Jezusa jako teatr cieni. Oprawę muzyczną stanowiły kolędy i pastorałki śpiewane po polsku i ukraińsku. Ukraińskie dzieci do występu przygotowała Solomia Cibaiło-Jara. Nie dało się nie zauważyć, że miały tremę. Niemniej należą im się bardzo duże oklaski za cudowny i energetyczny występ. Dyrektor Robert Zoszak dziękował nauczycielom za przygotowanie pięknego przedstawienia. Nie krył również dumy ze swoich uczniów. Chyba sam był zaskoczony malowniczym przedstawieniem. Wiceburmistrz Grzegorz Kornecki w imieniu burmistrza oraz władz miasta podziękował młodym artystom za godzinę pięknych doznać i wzruszeń. Zgromadzonym życzył spokoju, pokoju i zdrowia.

– Najważniejsze, byśmy trwali w zdrowiu. W ten szczególny wigilijny wieczór przytulili się ze zrozumieniem i życzliwością, by trwać w następnym roku w dobru i pogodzie ducha.

Wśród gości był również ks.mitrat Jan Antonowicz, który dziękował za gościnność Polaków, oraz wyraził wiarę, że wojna jak najszybciej pójdzie w zapomnienie. Cóż… Chyba nic tak nie łączy jak wspólne śpiewanie. Czasem trudno wyrazić nasze uczucia, czy emocje słowami, lecz kiedy dodamy do słów nuty, w świat leci melodia która staje się modlitwą.

Ten rok, ten dzień wigilijny, dla wielu z nas będzie szczególny. Wielu z nas straciło bliskich, rodzinę, przyjaciół. Wielu z nas gości osoby zza wschodniej granicy. Trwajmy w zrozumieniu i porozumieniu, bo tylko to może nam dać spokojną przyszłość.

I razem zaśpiewajmy – Chwała na wysokości, chwała na wysokości, a pokój na ziemi. Слава Во Вишніх Богу, Слава Во Вишніх Богу, а мир всім на землі.