Budowa domu na zboczu – projekty domów polecane na działkę ze spadkiem terenu

Posiadając działkę ze spadkiem terenu, można zrealizować piękną i ciekawą inwestycję. Działki na stoku są zazwyczaj bardziej wymagające, jednak rekompensują to urokiem i walorami widokowymi. Mieszkańcy domu, który powstaje na tego typu działce, mają możliwość zaaranżowania zapierającego dech w piersiach, wielopoziomowego ogrodu z bujną, różnorodną roślinnością, ale także zapewnienia sobie panoramicznego widoku ze strefy dziennej domu, czy strefy relaksu na tarasie.

Wybierając projekty domów na działkę na stoku, należy zwrócić uwagę, by wraz z dopasowaniem do wymogów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub decyzji o Warunkach Zabudowy oraz potrzeb domowników, w optymalny sposób wykorzystywały naturalne uwarunkowania działki. Dom z piwnicą da mieszkańcom możliwość aranżacji w najniższej części budynku strefy relaksu z domową sauną czy pokojem kinowym, ale także strefy gospodarczej, dzięki czemu mogą zyskać większą przestrzeń użytkową na parterze. Oto przykłady wygodnych, funkcjonalnych i różnorodnych projektów domów ARCHON+ z kategorii na działkę na stoku. Warto także wspomnieć, że na etapie adaptacji podpiwniczenie można doprojektować także do innych projektów z oferty Pracowni, które w kolekcji dostępne są jako domy bez piwnicy.

Projekty domów na działkę ze spadkiem terenu ARCHON+

Dom w felicjach (G2P)” to budynek z poddaszem użytkowym, piwnicą oraz dwustanowiskowym garażem. Nowoczesny projekt elewacji, dzięki połączeniu jasnego tynku, elementów o strukturze betonu i antracytowej stolarki jest niezwykle efektowny. Duże przeszklenia oraz pergola zaprojektowana w strefie relaksu w ogrodzie podkreślają styl budynku. Okazała część dzienna to pięknie doświetlony salon z kominkiem i jadalnia z bezpośrednim wyjściem na taras, a także funkcjonalna kuchnia. W jej centrum znajduje się wyspa ze strefą gotowania i miejscem do spożywania posiłków. Przylegająca do kuchni spiżarnia ułatwia organizację pracy oraz utrzymanie porządku. Na parterze zaprojektowany został dodatkowy pokój, mogący pełnić funkcję gabinetu, bawialni, czy pokoju gościnnego. Program tej części domu uzupełnia naturalnie doświetlona łazienka. Z wiatrołapu domownicy mają dostęp do dwustanowiskowego garażu. W strefie prywatnej domowników zaprojektowane zostały dwie sypialnie dla dzieci oraz apartament dla rodziców z garderobą i prywatną łazienką. Ciekawym rozwiązaniem jest antresola, na której można urządzić strefę gabinetową. Dodatkowym miejscem do aranżacji w tej części domu jest strych nad garażem. Na poddaszu „Domu w felicjach (G2P)” znajduje się dodatkowo wspólna łazienka. Piwnica domu podzielona jest na przestrzeń rekreacyjną oraz gospodarczą, co daje użytkownikom dużą dowolność aranżacyjną.

Dom w jabłonkach 4 (P)” to kolejna propozycja z kategorii projekty domów z piwnicą. Jednorodzinny budynek z poddaszem użytkowym wyróżnia ciekawa kompozycja elewacji. Jasny tynk połączono z naturalną, drewnianą okładziną podkreślającą wejście główne i częściowo zadaszoną strefę tarasową. Przestrzeń dzienna jest ustawna i pięknie doświetlona. Salon swobodnie łączy się z jadalnią, z której płynnie przechodzi się do oddzielonej barkiem śniadaniowym kuchni. Narożne okno, obszerne blaty oraz funkcjonalny rozkład sprzętów AGD to duże zalety tego pomieszczenia. Centralnie zlokalizowany kominek umila czas w chłodne wieczory, a dostępny z salonu taras uzupełnia przestrzeń wypoczynkową. Dodatkowy pokój z garderobą może posłużyć jako pokój gościnny czy sypialnia dla nastolatka. Program funkcji parteru uzupełnia naturalnie doświetlona łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze. Na poddaszu użytkowym znajdują się trzy sypialnie, w tym jedna z prywatną garderobą, komfortowa łazienka oraz dodatkowa, ogólnodostępna garderoba. Piwnica domu to wygodna strefa gospodarczo – rekreacyjna z pralnią, kotłownią, spiżarnią oraz dużym pomieszczeniem rekreacyjnym, gotowym do urządzenia siłowni, pokoju zabaw czy sali telewizyjnej.

Dom w balsamowcach 2 (P)” to atrakcyjny budynek z piwnicą, poddaszem użytkowym oraz jednostanowiskowym garażem zaprojektowanym w bryle. Dom przyciąga uwagę efektowną lukarną, w której podcieniu znajduje się wejście główne. Szklane balustrady, naturalna drewniana okładzina, pergola od strony ogrodu oraz antracytowa stolarka podkreślają nowoczesny styl inwestycji. Strefa dzienna domu jest pięknie doświetlona dzięki dużym przeszkleniom. Ta część domu to wygodny salon z wyjściem na taras, jadalnia przy oknie oraz funkcjonalnie zaprojektowana kuchnia z narożnym przeszkleniem. Dodatkowy pokój na parterze może pełnić funkcję gabinetu czy pokoju gościnnego. W jego pobliżu znajduje się łazienka z prysznicem. Strefa nocna na poddaszu to trzy ustawne sypialnie, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze z funkcją pralni. Dzięki przestrzeni nad garażem, na poddaszu można dodatkowo zaaranżować pomieszczenie odpowiadające na indywidualne potrzeby domowników – np. bibliotekę czy pokój do ćwiczeń. W naturalnie doświetlonej piwnicy „Domu w balsamowcach 2 (P)” zaprojektowane zostały pomieszczenia gospodarcze: spiżarnia, kotłownia oraz trzy dodatkowe, które Inwestor może zaaranżować według swoich potrzeb.

O czym pamiętać budując dom na zboczu?

Inwestorzy, posiadający działkę na stoku powinni podczas wyboru projektu wziąć pod uwagę także jego optymalne usytuowanie względem stron świata. Będzie to miało duży wpływ na zaplanowanie przestrzeni oraz zagospodarowanie działki w taki sposób, aby dom był jak najbardziej komforty w użytkowaniu, a domownicy mogli korzystać z naturalnego światła i słońca jak najdłużej w ciągu dnia. Warto także pamiętać o wykonaniu badań geotechnicznych, które określą warunki wodno – gruntowe podłoża. Dzięki temu Inwestor zyska pewność bezpiecznej budowy oraz będzie mógł dobrać właściwe rozwiązania w zakresie posadowienia budynku, wykonania i izolacji fundamentów.

Po idealny projekt domu zapraszamy na www.archon.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj